| andreeandreea18 a întrebat:

Hei.Deci am o problema, legata de personalitatea mea.Cateodata ma consider ciudata,doar prin simplul fapt ca nu ma cunosc asa bine. Spre exemplu, o problema ar fi imbracamintea.Ador muzica rock,o iubesc,iubesc sa fiu recunoscuta drept "rockerita",insa asta presupune haine inchise la culoare, machiaj strident.Ma obosesc uneori lucrurile astea si cand vad alte fete care dau senzatia unor fete populare,nebunatice,pe care le place toata lumea, imbracate frumos. vreau si eu sa adopt stilul lor.Ma imbrac asa,ma simt bine, lumea ma place..insa nu mai arat ca o rockerita,ceea ce ma deranjeaza. Vreau sa ma machiez mai natural,imi sta bine, insa..nu mai arat ca o rockerita.Baietii apreciaza mai mult fetele imbracate mai sexy,imi place oarecum stilul lor,insa daca as fi asa m-as gandi ca toate fetele sunt la fel,dar o fata care se imbraca in tricou larg cu metallica nu e pe gustul tuturor tipilor si da impresia unui adolescent retras,trist, depresiv si nu sunt asa.HELP!

9 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

Stiu ca genul de "rockerita" iti place pentru ca e mai diferit si iesi in evidenta, ceea ce nu e un lucru rau dar trebuie sa te imbraci cum iti place tie si ai dreptate, baietii prefera fetele care se imbraca mai sexy si sunt putini baieti carora sa le placa fetele cu tricouri largi.Eu spun sa te imbraci cum te place si lumea, iar muzica rock sa ramana doar..muzicabig grin.Am o prietena care se imbraca ok, adica cu haine la moda si asculta rock.Eu asa spun. Sper ca te'am ajutat:*. Apropo, depinde cati ani ai. daca mi'ai putea spune?happy

| IndiferentXD a răspuns:

Ar trebui sa-ti vezi de viata ta linistita, sa te imbraci cu ce iti place/cu ce vrei, sa te machezi cand vrei/cat vrei si sa te intereseze mai putin ce zice lumea de tine!
Imi dai impresia ca vrei sa fii altceva decat esti. te poti imbraca cu orice tricou si poti zambii cat vrei. nu vad care.i problema!
Iti garantez eu ca majoritatea baietilor apreciaza mai mult o fata ''imbracata'' decat una care i se vede chilotii!

| duuh a răspuns:

Deci, ca sa inteleg: daca esti rockerita e obligatoriu sa te machiezi strident?thinking
Interesant...

| andreeandreea18 explică (pentru duuh):

Nu neaparat, dar ca sa te evidentiezi trebuie sa adopti un alt stil si e obositor uneori sa ai acelasi stil de imbracaminte neagra si larga

| duuh a răspuns (pentru andreeandreea18):

Eu ascult rock. Cu toate astea, nu ma machiez si nu port numai negru.
Si poate nu ma prind de ce e musai sa iesi in evidenta cu faptul ca iti place genul asta de muzica.

| andreeandreea18 explică (pentru duuh):

Pai se presupune ca daca asculti rock nu esti ca toti ceilalti adolescenti care asculta Inna, si ca sa poti fi diferentiat de ei trebuie sa adopti un stil propriuhappy

| duuh a răspuns (pentru andreeandreea18):

Daca iti place muzica rock nu inseamna ca trebuie sa adopti un alt stil. Te imbraci cum ai chef si cu ce iti place, fara sa iti pese de parerea celorlalti.

| LaYeR a răspuns:

In primul rand tie trebuie sa iti placa cum arati, daca tu decizi sa arati ca o rockerita e alegerea ta.

| FloRyX002 a răspuns:

Te bat de te sparg daca ai sa devi o,, piti,, ramai asa cum esti sa stii ca esti mai tare k parasutele alea pentru baieti faci asta? gresit#1ai sa gasesti un baiat k tine crede-ma chestia cu bataia ramane valabila