| PickMe a întrebat:

TPU, in ultima vreme nu m-am purtat prea bine cu o persoana l acre tin foarte mult : cea mai buna prietena...sunt cam insistenta si ei nu-i place insistenta. In plus, si ea a pus o poza cu titlul Best Friend Forever cu o alta fata, si m-a ranit foarte tare. Ma simt vinovata fiindca o scot din sarite de multe ori. Cum m-as putea revansa fata de ea? sad

Funda!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

O prietenie care s-a destrămat, înseamnă că nici nu a existat. Prietenia este precum un fluture, ai impresia că l-ai prins, în timp ce nici măcar nu l-ai atins. Dacă prietena ta a făcut ce a făcut, înseamnă că te-a înlocuit, sau că a vrut să-ţi arate că dacă mai continui aşa, te va înlocui cu adevărat. Nu uita că nimeni nu este de neînlocuit. Încearcă să nu mai fii atât de insistentă. Uite, eu în general, cu prietenii, dacă ei vor să-mi povestească ceva mai personal, îi ascult cu mare plăcere, dacă nu vor, nu mă supăr şi le respect decizia. Nici mie nu mi-ar plăcea să insiste cineva să-i spun ceva. Sunt genul de persoană care, cu cât insişti mai mult să îţi spun ceva, cu atât nu îţi voi spune. Dacă ea nu te va mai căuta, atunci trateaz-o cu indiferenţă. Doar ştii că indiferenţa doare cel mai tare. Dă-i mai întâi un timp de gândire şi nu îi mai spune nimic.

Toate cele bune!

| PickMe explică (pentru Hydrangeaceae):

Daca o tratez cu indiferenta, ma gandesc ca poate ma uita, si trebuie sa adaug eu mereu ceva in discutie ca sa mai vorbeasca si cu mine...

| PickMe explică (pentru Hydrangeaceae):

Nu cred ca m-a inlocuit.mie imi sune toate secretele ei...cineva mi-a spus ceva de genul ca are voie sa-si faca mai multi BFF. Dar cate am facut eu pentru ea, si cate a facut fata aia, nu ma ajunge nici la degetu mic happy

5 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Nu trebuie sa te revansezi nicicum... daca intr-adevar prietenia voastra e una adevarata o sa reziste la toate prostiile astea...Bafta

| CryForYourLove a răspuns:

Daca te-a inlocuit nu merita sa te mai sacrifici pentru prietenia voastra.

| ValentinnaV a răspuns:

Poti sa ii spui chiar si ei ca iti pare rau si ca regreti ca ai fost indiferenta in ultima vreme..pregateste niste poze cu voi doua si fa o fotografie mare cu toate..sau ia doua tricouri albe si scrie pe ele "Prietene la bine si la greu" si dai unul ei..cand aveti o problema una dintre voi, purtati tricoul in semn de "Am nevoie de un sfat"..nu folosii statusuri si altele de genul..doar spune-i ca o intelegi ca se supara si ea si ca iti pare rau ca esti mai incapatanata dar tii la ea si iti pasa. happy

Mult noroc :*