| AndreeaMicutsa a întrebat:

TPU.ma simt ciudat am o stare din aia ciudata.nu mai sunt eu. ma simt plictisita obosita...nu am chef de nimicstraight face ma doare capu burta...etccrying

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Andreea,
Astea sunt stari premergatoare menstruatiei---organismul tau trece prin profunde schimbari hormonale--- ele se reflecta atat in plan fizic cat si in cel psihic(crampe abdominale, dureri lombare sau la nivelul membrelor inferioare care pot dura de la cateva ore la zile, sensibilitate la nivelul sanilor, tensiuni emotionale etc. ). Ele nu sunt stari de boala --- sunt normale si prea putine femei sunt "scutite" de asemenea stari! Asa ca, pregateste-te --- "evenimentul " nu va intarzia sa se produca!

| тяιχιєєє a răspuns:

Mai bine viziteaza-ti medicul. Si mie mi s-a intamplat asta cand am racithappy. Succes.

| ZigglyZee7 a răspuns:

Cunosc senzatia ...si am si o solutie: Scrie intr-un jurnal tot ceea ce simti si analizeaza fiecare fraza, asa vei intelege de unde se ia aceasta stare. Poti incerca, la mine functioneaza!