| MissDi a întrebat:

Buna tpu.Ma doare burta adica parca mi-o strange cineva cand respir si am o stare de voma.Nu pot sa mananc nimic ca simt ca vomit.Nu mai am pofta de mancare...Ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cred ca ai facut o indigestie.Ia o pastiluta de Metoclopropamid si bea un ceai de menta ca sa-ti treaca senzatia de greata.Ar fi bine totusi daca ai reusi sa versi ca sa iti golesti stomacul, iar daca nu poti asteapta sa-si faca efectul medicamentul.Azi stai linistita si nu manca nimic greu, bea ceaiuri, apa, sucuri de fructe.

| MissDi explică (pentru AdelinaC):

Nu pot sa stau linistita

| mgtow a răspuns:

Ai mancat multe varietati de mancare si ai facut indigestie, fara medicamente nu te insanatosesti repede.

| MissxD a răspuns:

Si mie mi se intampla sad eu incep sa ma calmez astfel: o rogi pe mama ta sa iti taie 2 felii de lamaie. Le pui intr-o farfuriuta si pui zahar peste ele. Apoi incearca sa bei acel suc din ele (iti va face bine). Incearca sa le si mananci daca poti. Dupa aia vei incepe sa ai pofta de mancare putin asa si vei incepe sa iti recuperezi din apetit. (P.S: mie mi se intampla sa am starea ta cand sunt pe stop sau cand sunt foarte racita, nu stiu daca si tie la fel. Oricum insanatosire grabnica!

| WR104 a răspuns:

Si eu am patit asta, e o senzatie foarte urata, la mine cel putin mi-a trecut la fel cum a inceput.

| MissDi explică (pentru WR104):

Poi si ceai facut?

| WR104 a răspuns (pentru MissDi):

Nimic in mod deosebit dar nu ar strica un ceai sau sa incerci sa mananci putin.
Numai bine.

| ReDMaN12 a răspuns:

Poate fi mai rau:in cel mai oribil caz poate fi si de la apendicita, si eu am avut exact aceeasi problema si am fost la ecograf si mi-au spus ca mi sa inflamat apendicele si m-am operat pana la urma de 3 saptamana. si e bine .....Doamne Fereste sa nu fie de la asta, daca nu inseamna ca e doar o indigestie ....Mult noroc si insanatosire grabnica

| MissDi explică (pentru ReDMaN12):

Am uitat sa zic ca in ultimul timp am fost stresata. ultimul toimp fiinc cam o saptamana.

| pesubmasa a răspuns:

Eu cred ca ai ulcer! ai exact simptomele unui ulcer gastric.viziteaza urgent un medic!

| KidNebunn a răspuns:

Mai bine te duci la doctor, el iti poate spune ce problema ai!winking