| GivingUp a întrebat:

TPU va rog sa ma ajutati!
Baiatul de care imi place. mai este o fata careia ii place de el si fata aia e prietena cu mine si a zis ca a vorbit cu el si ca el a vrut sa se intalneasca cu ea si au programat o intalnire sambata. Eu una cred ca e prea direct pentru ca au vb pe facebook. Ce ma fac ca eu nu pot sa suport ca ea are sanse sa fie cu el! Ea i-a zis direct ca il place pe facebook si dupa au ajuns la intalnire! Eu nu am curaj sa ii zic ca imi place de el mai ales ca m-as face de ras in scoala si fata asta care il place nu e din scoala va rog ajutati-ma! Ce sa fac oare?! Vreau sa vorbesc cu el dar nu pot! Ultima oara cand am vorbit cu el pe mess vorbea cu sila adica nu vroia ori avea treaba! Dar noi in realitate nu vorbim si nici nu ne cunoastem la fel cum e cu fata aia el! Am vazut ca el i-a dat like la poze pe facebook. Fata asta il stie de la o alta prietena de-a mea care il stie pe baiatul asta de la mine. Totusi ce sa ma fac nu vreau sa ajunga impreuna ei doi va rog sa ma ajutati sa fac cv mentionez ca nu am tupeu si nici curaj sa ii zic ca imi place de el deoarece ma simt ca ma fac de ras dar ce sa fac sa il fac pe el sa vina spre mine sa o lase pe asta balta va rog mult de tot va imploor ajutati-ma ce sa fac?cryingbroken heart

Răspuns Câştigător
| PerfectAngel a răspuns:

Hey! cine te-a pus sa le spui de cine iti place? Eu zic asa. ramane anonim pana esti sigura ca este numai al tau! le zici cati place de cineva dar nu il arati! scumpa, acum nu cred ca mai ai vreo sansa. Nu ar fi frumos din partea ta sa ii furi iubitul prietenei tale! + ca nu cred ca sunt impreuna,probabil au vorbit mult mai multe decat crezi tu, s-au placut, iar acum se intalnesc. Mi se pare ceva normal. sad Spune-i pe mess...stiu ca este greu,dar spune-i baiatului ce simti. Nu sti cum va reactiona; x. Si sa inveti din asta si alta data sa nu mai arati baiatul de care iti place,poate doar celei mai bine prietene. Acum nu ai ce sa faci decat sa fi egoista,sa speri ca nu se vor potrivi! Nu renunta,incearca,lupta in continuare, ca nu sti ce se va intampla!big grin Dar daca baiatul iti zice sincer ca nu vrea sa fie cu tine.sad Cauta pe altul :* Te rog, tine-ma la curent! Sa te mai sfatuiesc pe parcurs:* Da-mi add anettye_4you.

4 răspunsuri:
| Dropsyyy a răspuns:

Heihappy Si eu cred ca o place pe cealalta fata, dar oricum cred ca baiatul nu te merita. Din punctul meu de vedere, e o prostie ca o fata sa'i ceara prietenia baiatului sau sa'i spuna direct ca il place. Pff laughing Se pare ca prietena aia a ta nu stie cum sa se comporte cu un baiat, iar baiatul cu fetele. Sfatul meu: Gaseste'ti altul sau incerca sa discuti cu fata aia (spundandu-i ca il iubesti mai mult ca orice) Poate va intelege si te va ajuta sa-l cucerestiwinking Good Luck!

| Tmcn a răspuns:

E evident că o place pe fata aia şi pe tine nu.mai ales că ţi-a răspuns în silă.din moment ce vrea să se întâlnească cu ea, i-a dat like-uri.e evident că o place şi vrea să îi dea o şansă. Nu poţi decât să treci peste, nu văd cum i-ai putea impune lui de cine să îi placă.

| Mikami a răspuns:

Ssss si ce vrei sa fii cu el? spune-i ceva...sau o sa visezi la. bagate in seama scoatei un ochii fii tupeista...

| nynytza a răspuns:

Wa.gaseste altul care sa te merite. sunt destui baieti pe lumea asta o sa il gasesti tu pe ala potrivit pentru tine:*