| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am o nelamurire, si chiar am nevoie de un sfat. Deci, totul a inceput anul asta intr-o zi de scoala. Diriga noastra ne-a prezentat un nou coleg care s-a mutat la noi in clasa. Baiatul asta e destul de simpatic, mi se pare. Dupa cateva saptamani el s-a asezat in banca din spatele meu, si vorbea cu mine in ora. De cand s-a asezat acolo, in pauza vorbeste cu mine si am inceput sa ne imprietenim. Din pacate, a inceput sa mi se para prea simpatic laughing Adica cred ca v-ati dat seama ce vreau sa zic. A inceput sa imi placa de el. Dupa doua luni, eram acasa la prietena mea cea mai buna si i-am spus ca imi place de baiatul ala. Dupa ce i-am spus, a inceput sa rada si am intrebat-o de ce. Mi-a spus ca si ea il place, adica amandoua suntem indragostite de aceeasi persoana sad Jur, nu mi s-a mai intamplat asta niciodata si nu stiu ce sa fac. Stiu ca unii o sa ziceti ca prietenii sunt mai importanti decat relatiile, stiu asta, dar chiar imi place de baiatul ala si nu il pot lasa balta. Dar in niciun caz nici pe prietena mea cea mai buna, serios ne cunoastem din clasa a doua si imi e foarte draga. Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Danutza811 a răspuns:

Daca crezi ca ai o prietena sincera si foarte buna ar trebui sa o pui la incercare. In cazul in care o vezi ca renunta la prietenia voastra pentru EL ar fi cazul in care ea nu e o prietena buna. Daca vezi ca nu face asta trebuie sa o apreciezi si sa nu pierzi o prietena asa buna, baieti mai sunt...o prietenie adevarata e greu sa gasesti.Mie mi s-a intamplat asta si atunci cind i-am spus prietenei mele asta ea a ales sa ma tradeze, de aceea am invatat ca aparentele inseala iar prietena adevarata pe care o consideram cea mai buna era o ipocritaa...

2 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Eu zic sa-l lasi pe el sa decida.
Succes!

| Nitunitu a răspuns:

Lasa-l pe el sa decida de cine ii place.

Nu intra in razboi cu prietena ta pentru el.

Comporta-te normal ca si pana acum, razi, zambeste si daca el se indragosteste de tine e ok.

Daca se indragosteste de prietena ta iar e ok.

E cel mai bun lucru pe care il poti face fara ca sa ranesti pe tine.

Poate el doar se comporta frumos cu voi si ii place de alta fata...

Te-ai gandit si la asta?