| ella_7332 a întrebat:

TPU vreau si eu intrebari pentru oracol cls a 8-a happy

fundita:*! pentru cele mai dragute

Răspuns Câştigător
| uncontdestuldenasol a răspuns:

In oracole de obicei se intreaba despre date personale, preferinte si se pune cate o intrebare amuzantatongue.Deci intrebarile sa fie despre muzica/filmul/cartea/animalul/culoarea[etc] preferat/a, despre iubit/atongue, intrebari gen ''apa sau foc'';''iubire sau bani'';''alb sau negru'',... aa, date personale, intrebari gen ce-ai face dacalaughing[ce-ai face daca ai castiga la loto, daca moneda nationala ar fi fericirea, cat de bogat ai fi de ex.]...si din cand in cand, intrebari din astea mai banalelaughing

A, si formuleaza-le in asa fel incat sa rimeze sau sa para mai interesante[nu e obligatoriu, da' da frumoslaughingbatting eyelashes]

3 răspunsuri:
| YUSTY a răspuns:

Uite niste intrebari, vezi ca am pus si raspunsuri.

A. Diverse
1. Un cuvant de inceput:
-Buna!
2.Numele tau real:
-Florentina
3.Varsta ta:
-14
4. Orasul unde locuiest:
-Bucuresti
5. Ce fel de filme preferi?
-Horror, drama.actiune
6. Ce fel de carti preferi
-De aventura, politiste, de dragoste
7. Te crezi un soarece de biblioteca pentru ca citesti des carti?
-Nu chiar. Pot spune ca sunt o simpla admiratoare a cartilor. Dar nu inseamna ca imi petrec chiar tot timpul citind.
8.Esti pasionat de arta?
-Oarecum da
9. Unde ai vrea sa locuiesti?
-Paris
10. Ce bauturi preferi?
-Pepsi, Fanta, Prigat
11. Ce mancaruri preferi?
-Pizza, shaorma, salate de dieferite feluri.
12. Ce fructe preferi?
-Capsuni, mango
13. Ce desert preferi?
-Amandinem, inghetata`
14. Ce animale ai?
-2 Papagali si o catelusa.
15.Esti sadic/a?
-Nu prea
16.Esti dependet/a de messenger?
-Nu chiar.Adica petrec mult timp pe messenger dar nu pot spune si ca sunt dependenta.
17. Ce culori preferi?
-Albastru, Mov, Visiniu
18. Ce zodie esti?
-Varsator
19. Ce preferi mai mult:calculatorul sau laptop-ul?
-Laptop-ul este mai eficient si poti umbla oriunde vrei cu el.
20. Ce masina ai vrea sa ai?
-Mercedes-Benz
21.Ai vrea sa fie tunata? Daca da, explica si cum.
-Da.As vrea sa scrie numele meu in chineza, pe portbagajul masinii.
22.Preferi masinile decapotabile?
-Uneori da.
23. Ti-ai dori un scuter?
-Da.
24.Ai o sora/un frate? Daca da, cum il/o cheama?
-Am o sora pe nume Adriana.
25. Ce carte citesti in acest moment?
-Dracula, de Bram Stocker.
26. Ce materie preferi cel mai mult? Explica
-Istoria pentru ca avem o profesoara minunata, care intarzie cateodata la ore, ceea ce e bine giggle si pentru ca profa noastra de istorie glumeste tot timpul cu noi si NEVER nu uita sa ne spuna ca ne iubeste. giggle
27. Ce materie urasti? Explica.
-Urasc matematica pentru ca profa este o nebuna.Ne enerveaza tot timpul, uita ce ne preda, zice ca ne da la test 4 puncte si gaseste ea un motiv sa ni le ia inapoi.
28.La ce materie te descurci cel mai bine?
-La romana
29.La ce materie te descurci cel mai prost?
-La fizica.HEEEEEEELLLLLPPPP!
30.Esti pregatit/a sa trecum la capitoul DRAGOSTE?
B. Dragoste
1.Ai vreun/vreo iubit/a?
-Nu, insa sunt cat pe ce sa am.
2.Cum il. o cheama?
-Secret.
3.Cati ani are?
-14
4.Descrie-ti iubita/iubitul intr-un cuvant.
-Tupeist
5.Cum ai vrea sa fie iubitul/iubita visurilor tale?
-Sincer, destept, amuzant, atractiv.
6. ce apreciezi cel mai mult la un baiat/o fata?
-Sinceritatea de care da dovada.
7.Crezi ca poti sa faci primul pas intr-o relatie?
-Pot, insa nu vreau.Primul pas trebuie facut de un baiat.
8. Daca o persoana te place, iar tu o placi ce faci?
-Astept pana cand imi va cere prietenia. Daca ma place, sa lupte pentru mine.
9. Daca iubitul/iubita te inseala il/o ierti repede?
-Depinde de situatie.Il iert daca simt ca inca ma mai iubeste. Dar nu uit.
10.Cum ai reactiona daca ti-ar da papucii?
-Pai as plange cateva saptamani sau cateva zile, iar apoi mi-ar trece.
11.Esti de acord sa trecem la capitolul PRIETENIE?

C.Prietenie
1.Cum il/o cheama pe prietenul/a ta/tau cel/cea mai bun/a?
-Florentina
2.De cat timp sunteti cei mai buni prieteni/cele mai bune prietene?
-de mai bine de 3 ani
3. Ce te-a facut sa il/o alegi ca cea/cel mai bun/a prieten/a?
-Sinceritatea ei.
4. Ce preferi mai mult intr-o relatie de prietenie?
-Sinceritatea.
D.Despre mine [La acest capitol trebuie sa va spuneti parerea despre mine si despre oracolul meu, iar la sfarsit dati-mi un sfat de viitor]
1. Ce parere ai despre mine?
2. V-a placut oracolul meu?
3. Dati-mi un sfat.

Fundita?

| Debb a răspuns:

Melodiile preferate, videoclipuri, reclame thinking

| ღΡøяŧόćαІάάάㄨρùғάяίήάღ a răspuns:

Capitolul 1
1) Un salut de inceput
2) Cum te cheama?
3) Caiti ani ai?
4) Ci cauti aici?laughing
5) cum ti se pare ca sunt?
Capitolul 2 -Lovelove struck
1) Ai iubit/a?
2) Cum o/il cheama?
3) cati ani are?
4) De cat timp sunteti impreuna?
5)Cum v-ati cunoscut?
Capitolul3
1) Vrey sa`mi lasi o amintire? (un desen, niste versuri frumoase)
. Sper ca te-am putut ajuta.nu am scris chiar tot. ce stiu din orakolele prin care am mai trecut si eu de la colegilaughing
Pupicilove struck