| anonim_4396 a întrebat:

Tratamente naturiste pentru buze love struck si cum ar putea sa para mai pline love struck`. si ce glossuri imi recomandati nivea/orifflame nu stiu thinking [link plizz`. eventual cum arata`big grin]. >funda:

Răspuns Câştigător
| PuяpℓeMusic a răspuns:

Forma plina a buzelor este pusa in evidenta prin tonuri naturale, dar pline de culoare:

corai aprins, roz-zmeura si nuante subtile de rosu, adesea in variantele lucioase.

Gloss-urile usoare si rujurile cremoase sunt acum preferabile conturului de buze pronuntat si rujurilor mate. Aspectul general ramane insa naturaletea.

E recomandat sa alegi un gloss in nuante light si sa il aplici cu o pensula. Apoi pudreaza usor intreaga fata cu o pensula mare, pentru a fixa gloss-ul si a crea astfel un aspect usor mat. Nu exagera in ceea ce priveste cantitatea cosmeticelor si evita discrepantele intre nuanta rujului si cea a conturului, in cazul in care totusi optezi pentru aceasta combinatie.

2 răspunsuri:
| Daniella13 a răspuns:

Pai uite: dimineata-seara. de cate ori te speli pe dinti poti folosi foarte simplu periuta. Adica cu periuta de dinti umezita iti poti masa usor buzele un minut, depinde cat simti nevoia, poti repeta acest lucru. buzele tale vor fi mai moi, pline si cu o stralucire aparte. simplu si natural. Apoi poti folosi orice gloss sau sau ir de buze preferi( cu unul transparent o sa arate foarte bine). aa. si poti folosi si mierea in loc de gloss.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sssssssss