| DumitrescuAlex a întrebat:

Trebuie ca absolventii de liceu sa isi dea interes la Bacalaureat?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu vor sa care nisip cu sacul toata viata, da.

| Simpatic a răspuns:

Logic ca dawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa-si dea interesul si sa invete ca sa ia BAC-ul, daca vor sa aiba o sansa in viata si sa nu ramana pe veci muncitori necalificati in constructii, agricultura sau salubritate.

| dullcat a răspuns:

Absolut, altfel risca sa limiteze perspectivele de viitor care necesita o nota decenta la bac.

| Lukasssz a răspuns:

E bine sa ai diploma acolo

| siriusblack98 a răspuns:

Tu asa dupa mintea ta ce zici?

Răspuns utilizator avertizat
| Justasimplequestion a răspuns:

Da e mai bine sa il ai decat sa nu l ai si cam atat dar nu te gandii ca daca ai bacul asta inseamna ca o sa ai bani sau ca esti cine stie cine iti zic asta pentru ca si eu am luat bacul dar daca ar fi sa l dau acum din nou nu cred ca as lua mai mult de 3 sau 4 pentru ca e multa informatie inutila care cu timpul....ai sa uiti tot ce ai invatat, nu te ajuta cu nimic in viata, nu diploma poate ca aia te ajuta cu ceva, dar ceea ce tu ai sa inveti pentru bac o sa ramana pentru bac si atat. Cu sau fara bac in viata trebuie sa stii sa te descurci... singur vreau sa zic!

| George0197 a răspuns:

Eu nu mi-am dat bacul deloc.Si acum regret pentru ca n-am bani de meditatii si nici profesor n-am gasit in orasul meu.Te rog ia in seama ce ti-am spus pana nu e prea tarziu.Dar pe mine m-a descurajat si matematica ca eram slab.Si acum plang ca si cu restul la magazin am probleme.Te rog pune mana si invata.