| Ancululuo3 a întrebat:

Trebuie sa fac o compunere ca sa zic asa mi s-a dat tema pentru ziarul scolii:
Scuzati-mi greselile dar mi-a luat cam mult pana l-am scris si n-am mai stat sa verific.Vreau pareri. Ofer fundita!
Mereu imi pierd increderea in mine, simt ca nu ma vrea nimeni si se bucura pentru tot raul care mi se intampla putine sunt persoanele care ma iubesc cu adevarat.Prietenii? In ziua de azi sunt destul de sigura ca cel care are prietenii adevarati este un om norocos eu n-am avut aceasta sansa ma simt singura chiar daca familia este alaturi de mine chiar nu am cu cine sa ma distrez,sa ies in oras toate lucrurile frumoase pe care le faci cand ai multi prietenii,dar le-am avut si pe astea si s-au dovedit a fi o lovitura care m-a luat prin surprindere adevaratii mei prietenii s-au dovedit a fi falsi si asa mi-am pierdut increderea in oamenii,nu cred ca imi lipseste nimic parintii mei au incercat sa imi ofere tot ce imi doresc,si au facut o treaba destul de buna as putea sa fac mai multe decat imi pot imagina dar nu am curajul,puterea de a trece mai departe peste un esec si nu vreau sa risc nimic "Daca nu risti,nu castigi!" este foarte adevarat,trebuie sa iti dai seama de adevarata ta valoare,sa te respecti si iubesti pe tine insuti acesta este cel mai imporatant lucru prin asta iti intaresti increderea.
Consider ca lucrurile rele care mi se intampla sunt o pedeapsa pentru greseliile mele pe care le fac cateodata fara sa imi dau seama uneori doar printr-un singur cuvant poti sa ranesti pe cineva pentru mine fiecare cuvant spus are o semnficatie depinde de tonul pe care il foloseste perosana cu care vorbesti.
Fiecare dezamagire aduce cu ea lacrimile nimeni nu iti poate intelege problemele pe care le ai in suflet,eu de exemplu nu imi place sa vorbesc cu parintii cand am o problema mai personala ca sa zic asa,de fiecare data ma rog lui Dumnezeu si ii spun sa nu lase acea problema sa ma afecteze iar daca te rogi din toata inima el te asculta,chiar asa se intampla ma simt mai bine dupa aceea si cred ca orce s-ar intampla cineva are grija de mine.
Comporamentul oamenilor lipsa de respect,onoaore fata de tarile noaste fac pamantul sa fie atat de urat!
Oamenii schimba totul iar fiecare generatie se inrautateste eu cred ca peste cateva mii de ani dragostea adevarata o sa dispara definitiv poate chiar mai repede, ea e cea care ne tine uniti si este atat de mare fiecare are dreptul la ea si in plus este gratuita.De ce nu profitam de asta? Lucrurile cele mai de pret sunt gratis.
Viata este un joc in care ai o singura sansa de a castiga nu renuta la ea!
Ma scuzati daca am gresit categoria!

1 răspuns:
| mihaelaalol a răspuns:

E f frumosbig grin