| iiooa1 a întrebat:

Trebuie sa fac o compunere in care sa folosesc formule reverentioase. Despre ce as putea scrie? Stiu ca site-ul nu este pentru teme dar nu am nicio idee.

Răspuns Câştigător
| bianca a răspuns:

Scrie despre un vis de al tau
cu titlul imparatia imparatului Roas
in introducere spune ca ploua afara foarte tare asa ca te-ai hotarat sa te culci devreme si uite asa te-ai trezit intr-o alta lume.
in cuprins povesteste cum ai intalnit tu diferite personaje care te-au ajutat sa ajuns la majestatea Roas
si in timp ce personaje fantastice(zane, spiridusi etc) te plimba prin toata imparatia iti povestesc despre domnia, excelenta, inaltimea sa regele roas
cand il cunosti mai folosesti ceva formule reverentioase(ex mai sus)
in incheiere spui ca visul s-a terminat brusc chiar cand regele pregatea o petrecere pentru tine, ca era o lume minunata...

cam atatbig grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu stiu si eu caut