| tagastatud_6576 a întrebat:

Trebuie sa fac o prezentare in powerpoint pentru un concurs judetean la istorie. Mi-am ales tema " Arhitecutra islamica". Deci sa imi explice cineva pas cu pas cum pun note dedesubt la pagina unde-i scriu. De exemplu eu scriu text si in text scriu un ictat dintr-o carte. Eu sunt obligat sa creez o nota de subsol unde sa scriu editura, autor, pagina, cartea. Cum creez notele astea de subsol? Va rog ajutor URGENT@

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Duci cursorul in text unde vrei sa apara numarul notei de subsol. Apoi apesi Insert (bara de sus) -> Reference -> Footnote.
Iti va pune un 1 sus in locul unde ai avut cursorul si iti va permite sa scrii explicatia la 1 in subsol.

1 răspuns:
| tagastatud_6576 explică:

Multumesc!