| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac rost urgent de bani, si nu stiu cum. Tata ma lasa sa-i vand cartile, care sunt vechi de 20-30 de ani. dar nu stiu unde.Am mai fost odata la niste centre de astea pentru colectare de carti vechi si am obtinut 5 lei pentru 20 de carti. Unde as putea sa le vand? E cineva interesat, sau stiti pe cineva? PLS.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Daca ai obtinut o suma atat de mica,ori cartile sunt fara nicio valoare,pura maculatura,ori cei de la centrul de colectare sunt incapabili sa recunoasca valoarea unor carti vechi; incearca la un anticariat veritabil, daca ai incredere in valoarea cartilor propuse spre vanzare; daca ne-ai spune macar un titlu, am putea aprecia daca ai putea obtine un pret mai bun.Cam multi de "daca",precum vezi, dar s-ar putea sa rezolvi problema, pana la urma.Numai bine.