| Alecsandraa97 a întrebat:

Trebuie sa ma ajutati! Nu mai pot s-o tin in mine, trebuie sa o zic ciuva, si acel/ea care citeste poate ma si ajuta.
Pai... La scoala, baietii de la mine din clasa isi tot bat joc de parca as fi facut-o de numarate ori(nu e adevarat). Acum sunt pe clasa a 7a facem la biologie despre corpul uman, nici nu vreau sa ma gandesc ce vor spune acolo I don't want to see! Apoi incep sa zica ca si cu ingrijitorul scolii etc. Nu sunt asa cum cred ei, chiar as vrea sa ma inteleg bine cu ei dar intervine situatia aceasta. Nu mai suport! Ce sa le zic inapoi? tot fac glume pe seama mea, vreau sa le zic ceva inapoi care sa-i doara la fel de tare ca si cum ma doare pe mine.
Mersihappy Dau funda, daca ma poate ajuta ceva:-

8 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu prea sunt de acord cu @alina, dar in fine.
Eu cred ca ei afc asta doar ca sa te enerveze. Uite incearca sa nu-i mai bagi in seama, sa le arati cat de putin iti pasa. Ce stiu ei, ca de obicei se distreaza pe seama cuiva. Dar cred ca ai facut tu vreodata ceva de zic ei intr-una ceva ...sau nu stiu thinking poate i-ai suparat cu ceva sau i-ai parat vreodata, cert e ca asta este modul lor preferat de a se razbuna. Ranindu-ti sentimentele.
Eu de obicei, ii iau intr-un coltulet sau chiar asa le spun in fata : Mai baietilor ce va freaca pe voi grija ce fac eu. nu stiu ce aveti cu mine? ce v-am facut? Chiar trebuie sa spuneti mereu asa (daca-i ai cu ceva la mana foloseste). Nu stiu ce ai imi putea zice, oricum ceva asa, sa-i determine sa vada ca nu e nevoie sa te jigneasca asawinking

| DennyxD a răspuns:

Nu trebuie sa te afecteze ce spun ei. tu ai propria ta imagine si nu trebuie sa bagi in seama toate prostiile lor.Baietii se maturizeaza cu 3 ani dupa fete.deci ei ink mai copilaresc asa. Cel mai bine este sa ii ignori deoarece assa vor vedea ca nu iti pasa si ca vorbesc singuri si degeaba. Totusi.asta nu e chiar asa ceva prea grav. dar gandeste-te ca sunt unele lucrurui care te pot afecta mai mult.de ex eu am o problema si chiar daca lumea comenteaza.nu ii bag in seama:-s dc sa sufar eu pentru niste prostii?

si tu poti sa le spui daca chiar nu poti sa ii ignori ca ei daca zic de tine asa inseamna ca ei au facut.si o sa ii faci de ras.
:*
bftbatting eyelashes
fundita?happy

| Kolp a răspuns:

Avem exact si noi un caz in clasa... eu is baiat, dar nu-mi bat joc de ea. Adevarul este ca are fite si incercam sa ii aratam, bine este ca e cu un baiat si nah o sa iasa urat cand se desparte de el si vrem s-o atentionam. Draga mea nu se iau de tine fara motiv... ori sunt numai niste prosti care se iau de tine doar pentru ca arati bine sau ceva de genu.

Sfatul meu: imprietenestete tu cu fetele si baietii care merita sa-ti fie prieteni, nu uita ai incredere in tine si-n capacitatile tale.

Cat despre anatomia din a 7-alaughing nu-ti face griji, se vor satura aia de dume cand v-or vedea ce au de studiat. Mult noroc, btw si eu sunt fin a 7-atongue

| Ramooon a răspuns:

Pai sincer, la tupeu trebuie sa raspunzi cu tupeu, daca ei te tachineaza si tu nu faci decat sa te superi si sa dai inapoi ei vor continua sa te raneasca caci pentru "batausi" asta este cel mai bun afrodiziac ca sa zic asa. Daca iti zic ca ai fost cu ingrijitorul si alte chestii raspundele ca totusi ai fost suficient de desteapta sa nu te culci cu vreun papa lapte ca ei. Daca totusi nu te consideri suficient de tare sa le tii piept poate ar trebui sa vorbesti cu diriginta, oricum cel mai bine este sa le raspunzi cu mult tupeu si atitudine, nu sa injuri nu sa tipi pur si simplu sa fii sigura pe tine si sa ii iei la misto cum si ei o fac cu tine. Poti sa ii ataci acolo unde ii doare pe ei, fiecare are un punct moale. O sa dea inapoi in momentul cand se vor simti atacati. Bafta si sper sa fii ok, la urma urmei este corpul tau, viata ta si orice patesti patesti u, asa ca spune-le asta, atat timp cat u suporti consecintele nu este treaba nimanui cu cine faci ce faci, daca vrei ei toata scoala la rand si tot nu ar trebui sa le pese. sa isi vada de treburile lor daca ei nu fac fata nu e vina ta.

| Floarerosie a răspuns:

Eu zis ca ei iti zic asta fiindca te plac si pentru a vedea ce raspunzi dai tu... dar cel mai bine e sa le-o zici si tu inapoi dar fara sa te panichezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.continuale glumele.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa'i intrebi: "scumpule, de unde stii tu asta? te interesez eu in mod special sau esti un pic mai obsedat?"laughing

| zuzu_1945 a răspuns:

Buna. asa sunt toti baieti si la mine in clasa fac misto de mine depinde cum arati
toti zic ca daca arati bine inseamna ca nu mai esti virgina dar nu e asa
cel mai bine nu i bagi in seama pentru ca indiferenta i doare cel mai rau