| anonim_4396 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati! Dau funda! Am ajuns sa ma uit in oglinda si sa ma intreb "Oare sunt asa de urata sau.asa de naspa?crying(", eu ma iubesc si ma accept asa cum sunt, insa cand vad ca desi m-am deschis si incerc sa comunic cu baietii ei tot nu ma baga in seama si parca o sa fiu singura pentru totdeauna parca...nu mai sunt frumoasa. Off. spuneam intr-o intrebare aici pe TPU ca sunt timida si rece de fata cu baietii, ei bine acum nu mai sunt zic eu m-am mai deschis si tot nu merge si ma doare pentru ca vad ca eu si prietenele mele facem cunostinta cu niste baieti si cu ele se baga in seama, dupa le cauta pe mess, fb, dar eu.parca nici nu exist.Nu vreau sa fiu in centrul atentiei in nici un caz, dar nu inteleg cu ce gresesc.Incerc sa nu fiu invidioasa pe prietenele mele care sunt mult mai frumoase decat mine si atrag toti baietii, pentru ca tin mult la ele si nu vreau sa simt invidie fata de ele sad Chiar nu vreau sa ma inchid in mine mai ales acum ca acusi incep liceul sad Oare cu ce gresesc, nu stiu ce sa mai fac.Pentru un timp chiar am crezut ca totul e bine, a fost un tip f de trebuie care s-a bagat in seama cu mine, mi-a zis cat de mult ma place si chiar incepusem sa vb si sa imi placa de el... dar dupa un timp el nu a mai vb cu mine pe mess si cand intram pe el nu vb prea mult si totul s-a racit intre noi si sincer din nou nu inteleg de ce?!sad Ma tot gandesc ca el a zis ceva de genu ca el stie ca noi doi o sa fim impreuna dupa ce incepe scoala. Oare ma pastreaza pentru atunci.gen sunt doar una de pe lista lui si asteapta sa inceapa scoala(noi fiind la aceeasi sc)?! El este popular si se baga in seama cu toate fetele, multe fete il plac, dar nu inteleg de ce s-a schimbat comportamentul lui deoadata asa. poate voi afla odata cu inceperea scolii.
Daca ati citit tot va multumesc enorm de mult si va rog sa imi dati un sfat/o parere din suflet.chiar am nevoie de ajutor crying(

Răspuns Câştigător
| Stepbystep a răspuns:

Parerea mea este ca dramatizezi totul. Nu cred ca trebuie sa te agiti atat. Daca ma intrebi pe mine, eu iti sugerez sa iti vezi de treaba ta, iar la un momentdat (cand te astepti mai putin) vei da de baiatul care ti se potriveste.

Crezi ca daca ai ocazia sa fii cu multi baieti o sa fii fericita? Nu, nu o sa fi. Majoritatea nu vor decat sa profite de tine, iar cand vine alta, hop la ea. Asa suntem majoritatea happy

Ai doar rabdare. Intr-o buna zi baiatul care ti se potriveste, iti va iesi in cale tongue Numa sa ai grija sa nu dai cu piciorul in el, cum am facut eu, de exemplu (in cazul meu fata) si apoi sa iti para rau.

Iti urez mult NOROC!

5 răspunsuri:
| d1onn5o a răspuns:

Cu cea mai mare sinceritate iti zic, n-am crezut ca mai exista fete ca tine asa de sensibile.Si nu e ceva rau, bine depinde si din ce unghi privesti.
Ori traiesti intr-un oras plin de baieti retarzi, ori mai tarziu sau mai devreme vei da peste cineva potrivit tie.Prin urmare zic, un baiat trebuie sa fie prea chior sa-ti dea cu piciorul.

| ccriss a răspuns:

Hmm ce as putea sa te sfatuiesc>>> fa-ti o schimbare de look totala >> dar de fapt nu trebuie sa fi femeia fatala ca sa atragi baieti eu am o gramada de prtn urate dea dreptul da cu un succes extraordinar la baieti tot ce trebuie sa faci e sa fi tu insuti sa fi comunicativa cu ei cand mergeti la suc povesteste si tu tot felul de traznai facute de tine astfel vor vedea ca esti ofata de gasca si cine stie, bafta :* cat despre baiatul ala eu zic sa-l uiti baietii astia care umfla din floaren floare sunt doar niste profitori

| darnme a răspuns:

Va multumesc mult pentru raspunsuri si ca ati citit tot.Da sincer nici mie nu imi vine sa cred cat de sensibila am ajuns sa fiu,dar cred ca s-au adunat multe chestii si pana acum ma prefaceam ca nu imi pasa,incercam sa fiu puternica sau cel putin sa par,de altfel eu sunt o persoana foarte pozitiva,dar nu stiu cum sa zic mi-a ajuns. Poate si din cauza asta am ajuns sa dramatizez totul si sa nu vad si partea buna am prietene adevarate cu care ma inteleg,imi sunt alaturi la bine si la rau,ma distrez, ies din casa chiar mult prea des si cred ca am sa incerc sa fiu eu insumi in continuare si daca un baiat ma va placea pentru ceea ce sunt bine, daca nu asta este mai sunt baieti pe pamant laughing schimbare de look radicala sincer nu as vrea pentru ca imi place de mine exact asa cum arat acum si nu as vrea sa schimb nimic.

| floryfloryirina a răspuns:

D-ZEU ne da asa cum suntem, mai urati mai frumosi uni mai increzatori in noi asti mai timizi si mai slabi din fire. Stai linistita ca inca nu tea trecut timpu ai tot timpul din lume pentru orce. dar inainte de toate dati o schimbare de look din toate punctele de vedere si incearca sa-ti schimbi si comportamentu cu cei din jurul tau. Asta e parea mea mult succesc pwpici

| sweetmary a răspuns:

Stai linistita, nu te dezamagi.tot omul are atat calitati, cat si defecte