| anonim_4396 a întrebat:

Trec clasa a 9-a si am media la evaluarea nationala 9.Credeti ca pot intra la liceul Colegiul National Gheorghe Sincai din Bucuresti?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Deci, cred că ai şanse de a fi admisă la acest liceu!

Vezi mediile din 2013 la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......-bucuresti

Toate cele bune.

| Hakuouki a răspuns:

Nu toti suntem din Bucuresti, deci ne-ai putea spune detalii pentru ati putea raspunde cat mai concret, posibil sa intrii cu 9, dar daca e liceu de top, cam greu.

| SimonaSimona01 a răspuns:

Depinde la ce profil vrei sa dai. Depinde ce medie iti trebuie pentru a intra la profilul respectiv.Dar cu 9 sunt sigura ca vei intra:* Mult succes

| OMGisBrainiac a răspuns:

Ai sanse mari deoarece mediile au scazut foarte mult. Dar depinde ce profil vrei sa mergi. Puteam sa pui niste detalii.
La vocationale treubia sa dai examene