| AndreeeaDaniela a întrebat:

Credeti ca pot intra la Colegiul National Gheorghe Sincai din Bucuresti cu media 9.79 in conditiile in care anul trecut ultimul admis la clasa de stiinte ale naturii a avut media 9.57 si anul asta examenele au fost foarte usoare si exista sanse sa creasca mediile?
Vreau o parere sincera si v-as ruga sa evitati raspunsurile expeditive de genul"da","nu","nu stiu".Mai vrea cineva sa intre la acest liceu la clasa de stiinte ale naturii(simplu, fara intesiv)?
Dar despre Colegiul National Ion Creanga ce parere aveti?
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre!
Multumesc anticipat!
Pupicikiss

3 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Buna,ai toate sansele sa intri la profilul acela, oricum puneti prima optiune asta
sucees!

| FaraSareDoi a răspuns:

Nu locuiesc în București și nu cunosc prea bine liceele de acolo, însă îți pot spune ca sunt foarte sigura ca mediile de admitere vor creste. Tu ai o medie mare și nu cred ca ar trebui sa îți faci prea multe griji. Ai multe șanse sa intri acolo. Bafta la admitere!

| AndreeeaDaniela explică (pentru FaraSareDoi):

Da,si eu sunt de parere ca mediile vor creste considerabil.Stiu ca elevii care termina clasa a8a devin ridicoli cu intrebarile lor, dar sunt cam nelinistita.Multumesc mult pentru raspuns!