| ralucaralu a întrebat:

Trec in clasa a9a; liceul il voi face intr-un oras apropiat(cam la 20 km). Ma voi muta la bunica mea acolo, dar imi e cam teama. Cu toate ca e aproape si pot veni oricand(in weekend mereu voi fi acasa), parca ma apuca nostalgia.Niciodata nu m-am despartit de parinti, de casa mea; cel putin nu mai mult de o saptamana. Cand o aud pe mama: "vai ne pleaca fata" nu mai rezist. Parca plec la mii de km distanta.Sunt speriata, aici am tot, am familia, casa, animalutele.Totusi abia astept sa plec, pentru ca stiu ca voi avea parte de multe lucruri noi si frumoase. Dar imi este frica. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Dorinel a răspuns:

Cine te'a pus sa alegi liceu la 20km de casa?

Oricum e frumos liceul de casa...lume noua, colectiv nou, prieteni noi + ca o sa-ti fie bine in viata!

| cristiannn_8836 a răspuns:

Buna.
Iti dau un singur sfat, dupa ce treci peste faptul ca esti departe de parinti nu iti lua lumea in cap.Fi cum ai fost si pana acum!
Bafta!

| ralucaralu explică:

@Piticu; in orasul meu exista doar un liceu foarte mic si fara viitor. Pentru ospatari, turism(cam atat). Am avut sansa sa intru la cel mai bun liceu din judet si nu cred ca trebuia sa irosesc asta.