| Iris9908 a întrebat:

Trimiteti-mi si mie niste mesaje frumoase de Craciun. Dau funda. Craciun fericit!

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Http://felicitari.ele.ro/Craciun_--cm105.html
Unele dintre ele sunt chiar frumoase. Sper sa-ti placa! Un Craciun fericit!

2 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Mesaj de Craciun de la sefi
Mesaje si urari de Craciun
Fie ca sfintele sarbatori de iarna sa te gaseasca alaturi de colegii tai. Cu alte cuvinte, nici anul asta nu ai liber de Craciun!
Deschide-ti inima!
Mesaje si urari de Craciun
In noaptea sfanta de Craciun lasa deoparte grijile si supararile. Deschide-ti inima si primeste un strop din binecuvantarea care se revarsa peste lume in aceasta noapte!
Noaptea de Craciun
Mesaje si urari de Craciun
Aceasta e o noapte speciala, in care poti intalni o persoana speciala! Este vorba despre copilul care ai fost. Uita pentru o noapte grijile si retraieste miracolul noptii de Craciun!
Cadou de Craciun
Mesaje si urari de Craciun
Printre fulgi iti trimit un zambet curat, cauta-l, vine din cer spre tine in noaptea de Craciun!
Darul lui Dumnezeu
Mesaje si urari de Craciun
Un gand frumos pentru toti cei dragi si un gand de multumire pentru darul pe care ni l-a trimis Dumnezeu acum 2000 de ani. Sa nu uitam ca aceasta noapte este Darul lui Dumnezeu pentru noi, este noaptea in care Dumnezeu s-a nascut ca om.
Comuniunea om-natura
Mesaje si urari de Craciun
In deplin consens cu incalzirea globala iti urez un calduros Craciun fericit!
Bucuria Sarbatorilor
Mesaje si urari de Craciun
Pacea si linistea sa fie calauza ta in seara de Craciun. Fii mai bun, mai intelegator, imparte cu bucurie spiritul sarbatorii!
Amintiri din copilarie
Mesaje si urari de Craciun
E timpul sa inchizi ochii si sa-ti amintesti de Craciunul copilariei tale. E timpul sa-ti amintesti cum stateai cu nasul lipit de geam incercind sa-l vezi pe Mos Craciun.
In culori de Craciun...
Mesaje si urari de Craciun
Traieste in culori de Craciun! Fii gazda colindelor care ne readuc sfintenia de alta data...
Urare cinica de Craciun
Mesaje si urari de Craciun
Cu ocazia sfintelor sarbatori de Craciun, guvernul Romaniei aduce la cunostinta cetatenilor introducerea impozitului special pe Sarbatori!
Invata...
Mesaje si urari de Craciun
Invata sa culegi din fiecare Craciun sfintenie, bucurie, lumina pe care sa o imparti tot anul cu cei dragi!
Fulgi de Craciun
Mesaje si urari de Craciun
Sa ninga in noaptea de Craciun cu vise implinite! Invata sa visezi, paseste dincolo de real, Craciunul face minuni!
Linistea Craciunului
Mesaje si urari de Craciun
In aceasta noapte uita gandurile negre. Ai multe alte nopti in care sa te ocupi de ele. Linisteste-ti sufletul si trimite cate un gand frumos catre fiecare dintre cei dragi si o sa te simti impacat.
Craciun in familie
Mesaje si urari de Craciun
Craciunul- o zi in familie, iti ofera bucuria de a revedea fragmente din copilarie, cand ai inceput sa crezi cu adevarat in Craciun. Bucura-te de cadourile Craciunului, fii alaturi de cei dragi!
Primiti cu colindul?
Mesaje si urari de Craciun
Iti aduc in dar o impletire de ganduri curate, deschide-ti inima si paseste cu sfintenie in acest cerc, care ne uneste prin aceleasi trairi. Simte Craciunul!
Craciun ecologic
Mesaje si urari de Craciun
Ca urmare a eforturilor organizatiilor pentru protectia animalelor, renii de la sania lui Mos Craciun au fost reintegrati in habitatul lor natural. In consecinta, anul asta Mosul nu poate veni cu cadouri!
Primul Craciun...
Mesaje si urari de Craciun
Iti mai aduci aminte primul Craciun? Erai invaluit de puritate, siguranta, iubire... Traieste de fiecare data Primul Craciun!

| ingerash_1981 a răspuns:

L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!

Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, iaca si Craciunul vine. Craciun Fericit.

Mos Craciun bate la usa scoate mana din manusa si va da din palma lui darurile cerului.Langa brad si langa foc sa va umple de noroc.Craciun fericit

Catelus cu parul cret, s-aveti Geep-ul in cotet si o vila cu piscina, pe Madona ca vecina, o lopata pentru bani, La Anu' si La Multi Ani! SARBATORI FERICITE!

Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,

Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI

Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.

Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!

Ho Ho Ho, ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de Invidiat, Sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!

E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afaraprin zapada Mosul zboara? Ni se trage de la vin

Iti doresc un Craciun si un Revelion fericit alaturi de familie si prieteni, sa te distrezi si sa te relaxezi... si, cel mai important, sa nu faci nimic din ceea ce eu nu as face! Mosul te vede! Ho-ho-ho!

Daca un picior de-al tau ar fi Pastele iar altul Craciunul, pot sa te vizitez intre sarbatori?

Chiar daca esti gropar - macar acum in Ajun, te rog sa lasi lopata si sa te bucuri de Craciun.

Ai avut un an bun, ai fost sincer, modest si umil, ai dat de-o parte problemele ca Basescu in copil

Daca ma iei cu Feliz Navidad eu te iau cu Bahto delo delo si cand vine vorba de pictura daca-mi vorbesti de Rubens eu ma gandes la Barrichello

Desi esti medic de garda - in seara asta esti Santa Claus si daca mai mergi schiopatand o sa-ti zica lumea House.

Nu-l mai cauta pe Mosu` ca iti face fundul rosu

Sa primesti cadouri frumoase, decorate cu fundite si Daniela Crudu sa-ti fie una dintre craciunite.

Macar de Craciun pleaca din parcare si intoarce-te la ai tai, pana si Lady Gaga e o doamna-n felul ei.

Iar sarbatoresti Craciunul cu pufuleti si caramele si parca iar de aud zicand "chiar ca ar merge o friptura la aceste gogonele"

Mos Craciun ti-a trimis un card cu 2011 Mega de noroc si sanatate pe care sa-l folosesti in anul urmator! Craciun fericit!

Ai o mentalitate de manager si esti condamnat sa castigi.de Craciun esti cel mai mare chitros si o arzi cu apa si covrigi

Sper ca la un moment dat o sa-ti retragi cuvintele acum la final de an. uite ca acest mesaj de Craciun poate sa ajunga si la cel mai necioplit taran.

Inainte nu intelegeai de ce mancam cu furculita si de ce ne spalam asa de des, acum faci Craicunul prin Dubai si te rasfeti cu masaje anti stres

De Craciun trebuie sa transmitem mesaje de bunatate celor din jur, sa facem acte de filantropie, de aceea am facut acest cozonac minunat pe care o sa ti-l aduc cu drag acolo la puscarie

Scoala s-a terminat si ne cam plictisim acum, noroc ca avem telefonane si ne dam mesaje de Craciun.

In acest Craciun sa te bucuri cat pentru o viata si Carmen Electra sa-ti fie craciunita pana dimineata.

Sa ai un Craciun Fericit si sa traiesti in Sarbatoare, sa-ti miroasa a brad in casa si a bani in buzunare!