| anonim_4396 a întrebat:

Uff! M-am saturattt! Băi frate, chiar asa nu mai exista prieteni adevarati deloc?! (ce intrebare, logic ca nu straight face Vreau sa stiu si eu cine are intr-un fel dreptate! M-am "certat"mai demult cu 2 tipi care din intamplare unul din ei este iubitul prietenei mele cele mai bune straight face Nu intrebati motivul pentru care s-au suparat pentru ca nici eu nu stiu!
Asa,pe urma a ales sa stea cu ei! Nici "buna"nu imi dadea cand era cu ei! Asa. dupa ceva timp s-a despartit de el! Si normal a venit la mine! Bineinteles ca i-am reprosat! dar ea mi-a zis "-Haide fato ce ai?!" Si m-am dus la ea,am vorbit,am ras,etc ca si inainte, am fost sa ne plimbam!
Acum iar s-au impacat! Si mie urat sa stau cu ei, ei se pupa toata ziulica si eu stau ca proasta sa ma uit la ei! (am stat de dimineata) Mdaa...relatii 11-12 ani! straight face doamnee!
Acum imi zisese ca ma suna sa iesim seara, in fine nu ma mi sunat, normal ca.sta cu aia!
Adica nu stiu ce sa fac, e prietena mea de 3 ani! Si ma intelegem bine, doar ca.re.momente cand se baga in treburile mele!
Care e de vina? Voi ati lasa pe prietena/prietenul vostru pentru un iubit/iubita? Sau sunt eu prea paranoica?
Multumesc daca ati citit :*

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Eh,stiu cum e.Nu trebuie sa lasi garda jos! Iti vei gasi prieteni.Cauta persoane pe facebook din zona ta cu care ai ceva in comun [persoane de care esti sigura ca sunt cele din poze laughing], ai grija cu cine te intalnesti.Eu de ex. pana la 13 ani am stat mai mereu in casa sau prin cartier cu un amic, mai rar ieseam cu colegii la un suc, la o plimbare prin parc.Intre timp m-am apucat de vioara[pe la 14 ani] si apoi la noua scoala mi-am gasit prieteni, acum stau prin cartier prin parc cu ei mereu.Si ne simtim bine impreuna. Daca te simti naspa rau poti sa-mi trimiti mesaje si te ajut oricand cu sfaturi.Cat despre "cearta", ce sa zic...Gaseste-ti si tu o prietena buna, impartasiti lucruri. Daca nu, uneori parintii sunt cei mai buni prieteni, crede-ma.tongue

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai exista nici prieten adevarat dar nici persoana care te va iubi o vesnicie si ai sa mai vezi oameni prosti pe parcursul vietii tale, eu ma tot gandesc sa iau in adoptie o pisica si sa ma joc cu ea dar nu prea am timp si nu vreau sa ramana singura mai tarziu din cauza serviciului. Am incercat sa cunosc unii ba ca nu au timp alte proaste hai iesim dupa aia nici nu stii unde sant m-am saturat de atata fals.

| prizeFTW a răspuns:

Si eu mereu ma suparam, ma ofticam cand vedeam ca cineva ma injura sau ca nu este de accord cu mine, dar am invatat ca nu trebuie sa-i bag in seama, ma fac ca nu i-am vazut si gata.Cred ca asa este cel mai intelept.tongue

| adry2001 a răspuns:

Nu mai vreau sa aud de prieteni certati. dupa ce sa va suparati atat. gata este clar pe lumea asta nu mai exista prieteni adevarati si o spun din proprie experienta. nu va incredeti in celelalte persoane oricat de bine v-ati intelege.

| Ancutza2000Anca a răspuns:

Nu,cu esti paranoica.As lasa iubitul pentru cea mai buna prietena. Fundita?

| Hardsky1 a răspuns:

Hohohoo am avut si eu prieteni de aia inainte inainte acum nu mai e asa am ogramada de persoane pe care ma pot baza si sunt sigur de asta si la noi e cam asa : prietenia inaintea fetelor, pai prietena ta n-ar trebui sa te lase pentru un baiat... relatile-s trecatoare dar prietenia nu