| Ofatacuvise a întrebat:

Uleiul de masline este bun pentru par? Ce beneficii are daca l-ati incercat?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parul e un tesut mort deci

| T0T a răspuns:

Nu știu, eu îl pun la mâncare.

| justanotheruser99 a răspuns:

Da, ajuta la hidratarea parului si regenerare.

| BlackRose03 a răspuns:

Uleiul de masline reda parului uscat stralucirea si il hraneste.E eficient impotriva matretii.Cand foloseam il lasam sa actioneze pret de 30 min sau peste noapte si dupa clateam cu apa calduta.Mi-a intarit radacina firului de par si m-a scapat de matreata.Pentru un efect mai mare il amestecam cu galbenus de ou. Daca ai parul gras nu il folosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda mai degraba ulei de ricin. Uleiul de ricin accelereaza cresterea parului.

| cossy19 a răspuns:

E bun, eu am auzit ca trebuie lasat o noapte intreaga pe par, ca o masca. Ajuta parul degradat si cu varfuri despicate. Poti incerca si ulei de nuca de cocos, ulei de argan.