| MrsVamp a întrebat:

Un baiat si un batran treceau pe strada. Batranul mergea cu greu in timp ce baiatl distrat de gandurile sale se lovi de acesta. Enervat de situatie, baiatul ii spune: "-Bosorogule, moartea te cauta pe acasa si tu umblii pe strazi!". Batranul isi continua drumul in singuratatea lui fara a scoate o vorba sad
Voi ce ati fi spus daca erati in locul batranului?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi meritat o replica de genul "Sper ca te gaseasca pe tine primul", dar aparent batranul avea ceva mai multa minte si bun simt incat sa iti tina gura

| T0T a răspuns:

"Moartea ne caută pe toți însă pe noi ăștia mai bătrâni ne găsește mai ușor."
Atât. Restul, morale, tot, e de prisos. Va conștientiza mai târziu, asta dacă va dori și dacă capacitatea lui îi va permite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te, mosul a reusit sa ajunga la o varsta ca asta pe cand viata tanarului e atat de nesigura. Baiatul ala ar putea muri intr-un accident de masina (nu-i doresc in niciun caz asta) dar vreau sa spun ca batranul ar trebui sa se considere norocos fiindca a avut o viata lunga. Deci, cam asta i-as zice ''Razi tu de mine, dar ar trebui sa-ti doresti sa ajungi ca mine''...nu stiu eu cum sa ma exprim, cum sa formulez dar te-ai prins tu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, mi-as fi continuat linistit drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine tot o sa faca karma.

| Ciumpi35 a răspuns:

Nimic. Probabil mi-as aminti ca am fost si eu ca el si ca o sa inteleaga cu timpul.

| bibi518 a răspuns:

Nu as spune nimic, i-as trage eventual un toiag in cap la mucos ca sa se invete minte, sa isi vada lungul nasului happy

| Maxu49 a răspuns:

"Tinere spune multumesc ca te-ai lovit de mine, pecat de ametit esti puteai sa te lovesti si de o masina. " :-)