| rox_8767 a întrebat:

Un banc cu alinutza. va rog. cel mai bun primeste funditahappy

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mama Alinutei: - Alinuta, de ce te uiti fix la cutia de suc si nu o bei?
Alinuta: - Pai mama, uite ce scrie pe ea...

Iar Pe cutie scria...CONCENTRAT!

| yellowalien a răspuns:

Tatal: -Alinutza, de ce te legeni in fata televizorului?
Alinutza:...
Tatal: -Alinutza, de ce te legeni in fata televizorului?
Alinutza:...
Tatal: -Alinutza, de ce te legeni in fata televizorului?
Alinutza:...
Tatal: -Alinutza, de ce te legeni in fata televizorului?
Alinutza:...
Tatal: -Alinutza, de ce te legeni in fata televizorului?
Mama: - Da taci odata, nu vezi ca-i spanzurata?!

| OanaG a răspuns:

Alinuta si fratele ei se intorc de la ziua de nastere a unui prieten. Pe drum, Alinuta il intreaba pe fratele ei:
- Nu ti-a fost rusine sa mergi de cinci ori cu farfuria dupa tort?
- Pai, nu! De fiecare data spuneam ca e pentru tine!

laughing

| myha a răspuns:

Intr-o zi Alinuta se duce la scoala cu lectia neinvatata. Doamna profesoara o intreba:
- Alinuta ce am avut de invatat pentru astazi?
- Nu stiu, doamna profesoara, pentru ca am avut treaba!
- Ce treaba, Alinuta?
- Treaba mare!
rolling on the floor
Nu m-am obosit degeabalaughing fundita. ca si ajea am 1crying

| Zâmbărici a răspuns:

Alinutza era in camera cu iubitul ei.Mama fetei ii spune ca daca baiatul o saruta sa strige mere, daca ii pune mana pe sani sa strige pere, iar daca ii pune mana mai la subsol sa strige gutui. Dupa o jumate de ora Alinuta icepe sa strige:
-SALATA DE FRUCTE!

rolling on the floorrolling on the floor

Intr-o seara, toti fratii Alinutei radeau, doar Alinuta plangea.
- De ce plangi Alinuta? intreaba tatal
- Fratii mei au aruncat-o pe mama de la balcon! spuse Alinuta printre suspine.
- Si tu de ce plangi?
- Nu am vazut faza!

laughinglaughing

Alinuta se trezeste noaptea auzind batai in geam. Deschide geamul si vede o cioara mare, neagra si urita batind din aripi si croncanind: "Te maninc... te maninc... te maninc!"

Alinuta fuge speriata la ma-sa si o scoala din somn:
- Mami, mami, repede ca ma maninca pasarica!
- Scarpina-te!

[asta e cea mai tare jur]laughinglaughinglaughinglaughing

Alinuta a implinit 14 ani.Mama ei ii spune ca acum are 14 ani, sa vorbesca despre sex.Alinuta ii raspunde :
"Bine, mama. Ce vrei sa stii?"

Alinuta face glume de 1 Aprilie:
-Mama, mama! S-a spanzurat tata in pod!
Mama merge in pod si nu gaseste pe nimeni.
Alinuta:
-Ha, ha, te-am pacalit! S-a spanzurat in garaj!

alinuta merge cu mama ei la plaja.vede un baiat in pielea goala:
-mama, ce este aia dint-e picioarele baiatului?
-pai este un fluiereas. dupa o ora vine alinuta: -mama am suflat in fluieras si nu fluiera.
rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorlaughinglaughing

Vine Alinuta acasa si-i gaseste pe toti plangand.
-Ce ati patit mai?
-A murit bunicu, ma.
-Cum asa?
-Pai, sa vezi l-am adus sa vada si el casa.era pe balcon si s-a daramat cu el.
-Si a murit bunicu!
-Nu a cazut, da' s-a prins de tocu' de la geam... a alunecat si iar a cazut.
-Si-a murit bunicu!
-N-a murit mai a picat in copacu din curte.
-Si a murit bunicu!
-Nu a fost catapultat pe acoperis, de pe care a alunecat si a tras toata tigla dupa el.
-Si a muurit bunicu!
-Nu ca s-a prins de burlan da' s-a desprins cu el cu tot si a ajuns la etaju' 2... da' s-a rupt cu el si a picat prin tavan la etaju' 1
-Si a murit bunicu!
-nN, mai s-a rostogolit pe scari pana la parter
-sS a murit...
-N-a murit mai da' l-am impuscat noi ca ne darama casa.

rolling on the floor

byelaughing

| Lady.Love a răspuns:

Alinuta si prietenul ei ajung acasa la ea. El se sprijina de poarta si incepe sa o vrajeasca pe Alinuta ca sa ajunga la ea sus in dormitor. El insista multa vreme dar Alinuta "nu si nu si nu". Refuza orice propunere. Trece un sfert de ora, o jumatate de ora...si dupa o ora coboara sora lui Alinuta: "Auzi, o zis mama ca daca sora-mea nu-ti cedeaza vine ea si te rezolva, numai ia dracului mana de pe sonerie ca suni de o ora in continuu!"

| Corinne a răspuns:

Tatal Alinutei o roaga pe aceasta sa-i faca baie fratelui sau. Dupa un timp intra tata in baie vazand`o pe Alinuta plimbandul pe fratele ei de urechi prin cada:
-Alinuto, pune mana si freaca`l si tu!
-Ce? ai inebunit?:O vrei sa ma oparesc?

laughing

Intr`o zi vine Alinuta acasa cu iubitul ei.Mama ii spune fetei:
-Daca baiatul te pipaie strica "mere", daca te pipaie mai jos strigi"pere"
Dupa un timp Alinuta:
-Salata de fructe, salata de fructe!

Alinuta catre tatal ei:
-Tata, tata cand e gata piscina?batting eyelashes
-Taci si scuipa!

(Stiam mai multe... dar nu`mi mai amintescsad )

| VladyCristian a răspuns:

Alinuta si fratele ei se jucau cu sagetile in curte. Alinuta il pune pe fratele ei langa un copac, ii pune un mar pe cap si trage cu sageata spre el. Insa sageata ii nimereste ochiul drept.
Alinuta: Vai draga fratiorule... Iarta-ma! Iarta-ma! n-am vrut. mai vrei sa ne jucam? happy happy
Fratele ei: Da, sigur ca mai vreau! big grin
Alinuta face din nou o incercare. Nici de data asta nu nimereste marul ci ochiul stang al fratelui ei. laughing
Alinuta: Vai, iarta-ma, iarta-ma! happy N-am vrut nici de data asta. Mai vrei sa ne jucam? happy
Fratele ei: Nu! A zis mama ca atunci cand se face intuneric sa intram in casa. laughing laughing

| VladyCristian a răspuns:

Alinuta: Mami? Mami? Mamiiiii? Mai avem mult pana la bunicu`?!?!
Mama: Taci si sapa ! angry

| ecristinamc a răspuns:

Uite aici:

http://www.google.ro/......http?/

http://www.woow.ro/bancuri/Alinuta.html

Si uite aici:

Alinuta:
- Mami, ma arde fundul!
Mama Alinutei:
- Pai, arde-l si tu pe el!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de marina
Alinuta merge la bunica sa, din padure si se intalneste cu lupul. Acesta, o intreaba:
- Alinuta, ce ai in cos?
La care, Alinuta ii raspunde, zambind:
- Puroi!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de virgi
Alinuta iese plangand din baie. Tatal ei o intreaba:
- De ce plangi, Alinuto?
La care, Alinuta raspunde:
- Fratii mei m-au dat afara din cada, pentru ca nu am binoclu cu un ochi!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de georgiana
Dupa ore, Alinuta il sacaie pe un coleg:
- Sac-sac! Azi eu am luat un 10, iar tu un 2!
Suparat, colegul ii raspunde:
- Lauda de sine, nu miroase-a bine!
Atunci, Alinuta raspunde:
- Du-te-n c*r la mine, s-o mirosi mai bine!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de ION ROGAC
Alinuta se urca pe un scaun, ca sa schimbe un bec ars. Bunica ii zice:
- Puiule, pune un ziar pe scaun!
- Nu-i nevoie, bunico, ajung destul de bine si fara el!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de critache alexandra
Alinuta catre taica-su:
- Mama ma tot freaca; ce sa fac?
- Pai, linge-o si tu!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de alyn valentyn
Alinuta:
- Mami, ma mananca nasul!
Mama Alinutei:
- Atunci, mananca-l si tu pe el!
- Bine, da' nu ajung!
- Atunci, urca-te pe un scaun!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de diana
Alinuta:
- Mama! Mama! Iti pute ochiul!
- Nu e adevarat, Alinuta!
- Ba da, e adevarat! Cand vin si te privesc in ochi, simt cum iti pute ochiul!
- Nu draga mea, tie iti pute gura!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de dabt
Alinuta isi surprinde parintii facand dragoste pe jos, in baie. Alinuta o intreaba pe maica-sa, aflata deasupra:
- Ce faci, mama?
- Pai, il desumflu pe tatal tau!
La care Alinuta:
- Mama, nu te agita prea tare, ca maine vine matusa si il umfla iar!
» Trimite unui prieten pe YM Banc adaugat de luci
Alinuta si fratele ei se intorc de la ziua de nastere a unui prieten. Pe drum, Alinuta il intreaba pe fratele ei:
- Nu ti-a fost rusine sa mergi de cinci ori cu farfuria dupa tort?
- Pai, nu! De fiecare data spuneam ca e pentru tine!
» Trimite unui prieten pe YM

| Ekkaterinna a răspuns:

Alinuta, fii draguta si fa-i o baie fratelui tau.
Dupa vreo jumaa�� de ora tatal intra in baie a�� Alinuta il tinea de urechi pe fratiorul sau si il tragea prin apa.
- Alinuta, mai pune mana si mai freaca-l si tu.
- Ce-ai innebunit, vrei sa ma oparesc?

alinuta:mama mama
mama:ce?
alinuta:copii au ras de mine la scoala ca am caciula mare
mama:nu e adevarat. du-te si tu sa cumperi vreo 5 kg de cartofi
alinuta:si nu imi dai punga?
mama: nu ca incape in caciula

Alinuta: Mama mama nu mi-a mai iesit nici un cos pe fata!
Mama:Ce frumos, Alinuta. Dar de ce?
A:Nu mai am nici un pic de loc!

Alinuta mergea pe strada foarte ingandurata si mestecand continuu. Se intalneste cu o prietena care o intreaba:
Prietena: ce mesteci?
Alinuta: o lama.
P: Orbit cumva?
A: nu, Gillete.

| alessiaS a răspuns:

Mama ii cumpara Alinutei bicicleta...
Alinuta se plimba fericita in incinta... mama o privea entuziasmata...
-Mama mama uite fara o mana
-...
-Mama mama uite fara ambele maine
-...
-Mama mama uite fara dinti

- Alo, Alinuţa e acasă?
- Da... e acasă azi şi mîine, că poimîine o îngropăm...

- Mamă, pot să-i tai o ureche lui tata?
- Nu! Mai lasă-l să fiarbă încă vreo 10 minute!

Alinuţa iese din baie plîngînd amarnic.
- Ce ai, fetiţo? o întreabă mama ei.
- Fraţii mei se joacă în cadă de-a submarinele şi pe mine m-au dat afară, zicînd că eu nu am periscop.

- Ce-a păţit surioara ta?
- Şi-a rupt piciorul.
- Vai, ce păcat! Cum s-a întîmplat?
- Am pus pariu care din noi se apleacă mai mult pe fereastră. Şi ea a cîştigat.

- Alinuţa, scoate cleştele din gură!
-...
- Alinuţa, scoate cleştele...
- Mamă, ţi-am zis că azi mi-ai bătut cuiul prea adînc!

--------------------------------------------------------------------
Alinuţa la munte, pe marginea prăpastiei. Maică-sa:
- Alinuţa, vezi să nu cazi în prăpastie!
- Bineeeee...

Alinuţa era în curte cu o cutie de cuie şi un ciocan. Maică-sa o întreabă:
- Ce faci, Alinuţo?
- Mă reasamblez!

- Mamă, mamă, nu mai vreau să înghit vomitiv!
- Taci din gură, Alinuţa! Cîinelui îi e şi lui foame.

- Alinuţa, nu te mai legăna pe picioarele bunicului!
- De ce?
- Păi şi aşa-i mort de o oră!

- Mamă, mamă, pot să ling castronul?
- Prea tîrziu, Alinuţa, deja l-am limpezit...

- Mamă, mamă, nu vreau să golesc gunoiul!
- Taci şi înghite...

- Mamă, mamă, bunicuţul e pe terminate!
- Atunci mai pune pe el nişte benzină...

- Mamă, mamă, învăţătoarea spune că am capul prea mare!
- Taci din gură şi adu-ţi pălărioara din garaj ca tata să poată gara maşina...

- Mamă, mamă, de ce împingem maşina în prăpastie?
- Taci din gură, altfel se trezeşte tata...

- Mamă, mamă, pot să mă spăl pe dinţi?
- Da, du-te şi adu' borcanul...

- Mamă, mamă, poate frăţiorul să joace baschet cu noi?
- Alinuţa, tu ştii că frăţiorul tău nu are mîini şi picioare!
- Da, ştiu, dar voiam ca el să fie jucătorul de rezervă...

- Tată, tată, nu-mi place la pescuit!
- Taci din gură şi nu te mai zbate...

- Mamă, mamă, îmi place frăţiorul aşa de mult!
- Bine, atunci mai primeşti o porţie...

- Mamă, mamă, nu-mi place bunicul!
- Bine, dă-l la o parte şi mănîncă fasolea...

| olimpiaherra a răspuns:

Tatal vine la Alinuta care plangea pe canapea iar fratii ei radeau sa moara
----De ce plangi Alinuto?
----Fratii mei au aruncat-o pe mama pe fereastra...
-----Bine dar de cei ei rad si tu plangi?
----Nu am vazut faza...'crying