| anonim_4396 a întrebat:

Un caine de 1 an se poate obisnuii cu un nou stapan? am gasit un bichon maltese care se da spre adoptie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il bagi in seama in fiecar zi, poate te acomodezi cu el. Pentru inceput trebuie sa aiba castronase de mancare si o jucarie din cauciuc(de preferat una care nu chitaie). Si eu am primit un caine de ziua mea. Avea sase luni. Din primele momenta s-a acomodat cu mine (depinde de personalitate). Apropo, pentru un caine care are un nou stapan este foarte importanta prima zi la acesta. Daca te porti frumos cu el se va acomoda repede. Bafta!

7 răspunsuri:
| Zmeura a răspuns:

Da dar va trebui sa petreci mult timp cu el pentru al invata cu tine.Sa-l stapanesti sanatoasa, ia-l!

| antonia09 a răspuns:

Da, atata timp cat tu ii acorzi toata atentia ta, acesta se poate obisnui cu noi stapani si locuinta/casa.
Trebuie totusi sa stii care ii sunt tabieturile, cu ce e obisnuit sa se joace, ce mananca si daca are carnetul de sanatate adus la zi.

| ZambescSiGata a răspuns:

Da normal ca se poate obisnuii! Si eu am adoptat un caine de un an si in 2 saptamana sa si obisnuit cu mine! Ii trebuie putin timp sa se obisnuiasca si in acest timp tu trebuie sa te joci cu el, sa-l scoti afara, in asa fel sa simta afectiunea ta!happy

| missmarvel a răspuns:

Daca tu te induri...cainii se pot acomoda cu noul stapan mai putin cel de 1 an...ptr ca s-a obisnuit cu tine.

| MosCraciun a răspuns:

In 2-3 luni orice animal (caine, pisica) se ataseaza de stapanul sau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca da, este mic, sa-l stapanesti sanatoasa, ia-l!

| guly a răspuns:

Da dar iti trebuie rabdare