| mihaela_9665 a întrebat:

Un coleg de la scoala are o verisoara, el spune ca tot timpul il enerveaza. Dar si verisoara lui spone toat acel lucru. Ce credeti ca ar trebui sa le spun? Ce credeti despre ei? Cum sa fac sa nu se mai certe?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai vorbeste cu amandoi si spune-le ca nu e frumos sa se certe, ca sunt verisori si ar trebui sa se inteleaga bine!

3 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Spune-le ca cel inteligent cedeaza...vezi daca are efect!

| unavailiable93 a răspuns:

Incearca sa le dai acest sfat amandurora. Nu ar trebui sa va mai barfiti unul pe altul si sa incercati sa va agreeati. Pune-i fata in fata si fa-i sa recunoasca unul fata de celalat ca au gresit cand s-au barfit si sa isi ceara scuze reciproc. Apoi incearca sa iesi cu amandoi in oras, la un suc ceva, sa ii faci sa comunice si sa se inteleaga unul cu celalalt. Comunicarea e totul.

| mihaela_9665 explică:

Am incercat sa fac tot ce ati scris dar nu i-au ajutat!