| TwEEty_9286 a întrebat:

UN prieten de al meu a avut varicela si a stat in casa 2 saptamani si cateva zile, dar ii mai ramasesera cateva bube aproape trecute.credeti ca este vreo sansa sa o iau? argumentati. funda +vot! mentionez ca bubele aveau crusta si nu mai erau rosii!

Răspuns Câştigător
| X a răspuns:

Nu se ia se sta in casa intre 1 saptamana si 2 MAXIM la unele persoane mai raman cateva in urma scarpinarii, la unele persoane dureaza chiar ani sa treaca daca sau scarpinat si leau ramas semne oricum nu mai e contagioasa dupa 1 saptamana iar daca l-ai avut si tu cand erai mic putea sta si cu el in casa...

2 răspunsuri:
| jack993 a răspuns:

Slabe de tot. probabil ca cateva mai raman dar mici in orice caz.

| kta_3704 a răspuns:

Nu este imposibil varicela este o boala a copilariei pe care o iei o data si gata, si nu se ia de la un om la celalalt.