| anonim_4396 a întrebat:

Un sampon pentru degresat si pentru volum, pentru un par foarte gras,? Si ceva solutie pentru varfurile foarte despicate si arse? Ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand,si recomand in general, bicarbonatul de sodiu in combinatie cu otetul de mere cu apa.
Astea doua sunt bune si pentru matreata,si pentru par gras,si pentru impuritatile de la suprafata. Nu de alta, dar curata foarte bine.
Deci, cand te speli pe par, pui in sampon bicarbonat de sodiu si dupa ce te-ai clatit, te limpezesti cu apa si otet de mere( proportia de otet sa nu depaseasca de 40% ).
Altceva, nu-l spala des.
Incearca sa-l speli la 4 zile si, si mai bine daca poti la o saptamana.
Rezultatele o sa apara in timp, desi se observa chiar de prima data cateva schimbari.
Ah, si incearca sa nu mananci gras.

" Si ceva solutie pentru varfurile foarte despicate si arse? " - Foarfeca.
Bafta.

| Faranume1111 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mannc gras absolut deloc, si ziceam de solutie, era ceva de la avon intr-o sticluta verde pentru regenerarea parurlui, sau ceva de genul,

| anonim_4396 explică (pentru Faranume1111):

"Solutie"
"Avon"
Presimt ca o sa ai un par oribil mult timp de acum incolo.

| RorySan a răspuns:

Pai cred ca pentru varfuri despicate si arse ar fi cel mai bine sa te duci la coafor sa iti taie varfurile despicate.
Si nu stiu ce sampon ar fi :
-head and shoulders
-elseve
-nivea
Sunt foarte multe dar trebuie sa ti se potriveasca parului tau.
Si eu am par des si foarte gras si folosesc nivea.

Mai uita-te si pe acest site sa vezi ce iti mai spune
http://www.andreearaicu.ro/......rului-gras

| FabianelSHAF a răspuns:

Wash & Go merge 100%, încearcă, şi eu am păr gras happy

| Faranume1111 a răspuns (pentru FabianelSHAF):

Am incercat si nimic, fac matreata de la elseve si nivea. altceva nu stiu ce ar mai fi, azi ma spal pe cap maine ii tot uleios, si inainte era, dar devine din ce in ce mai uleios, nu stiu ce sa mai fac,.