| lorenutza55 a întrebat:

am si eu o intrebare.am varfurile despicate si am inceput sa folosesc un sampon reparator. dar el repara varfurile deja deteriorate sau previne deteriorarea lor.singura solutie este sa ma tund? multumesc

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Probabil ca acel sampon previne deteriorarea varfurilor, dar cum produsele din ziua de azi sunt bune doar in reclama, nici acesta nu stiu cat iti va ajuta. Daca tot l-ai cumparat, foloseste-l in continuare, dar solutia cea mai buna este taierea regulata a varfurilor arse si despicate. Poti cere sfatul unei coafeze, dar tot asa iti va spune. Nu e nevoie sa te tunzi scurt, ci numai varfurile, cam de 1 cm, pentru a nu mai avea probleme.

3 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Da, singura solutie este sa-ti tunzi varfurile despicate, nici un sampon oricat ar fi el de bun, nu va repara.Bafta!

| sebibv a răspuns:

Nu este nevoie neparat sa te tunzi, ci mereu sa tai cu o foarfecuta varfurile si cu timpu nu o sa mai ai probleme.

| AnaMaria_3504 a răspuns:

Buna.
Eu nu cred in sampoanele reparatoare.Tot ceea ce pot ele sa faca e sa previna deterioarrea parului intr-o oarecare masura, dar sa repare in nici un caz.Singura solutie e sa tai putin din varfuri si apoi sa folosesti samponul pentru prevenirea deteriorarii lor.