| scump3tea a întrebat:

Una, parintii mei sint pe cale de a divorta... e greu pentru mine, acum sint atitea greutati pe capul meu. Mi-a murit iubitul, si mama si tata divrteaza. Dar aici tata e de vina. El crede ca mama are pe altcineva, si deja noapte bea, se imbata, noi traim la casa pe pamint cu doua etaje.Deci dormitorul nostru e la al doilea etaj, tata se cearta cu mama in dormitor, eu nu pot dormi si cu surioara mai mica de 6 ani, eu am 13. Dupa aia se linistesc si deja cred ca e bine, dar il aut pe tata pe scari se duce la etajul 1 in living si se pune pe baut.Cu toate ca el nu bea deloc, dar de la un timp se cearta cu mama si bea. Dar ei nu se potrivesc pentru ca tata e mai mare ca mama cu 17 ani.Si toata noaptea el bea striga si eu cu surioara stam pe scari si il privim, pentru ca nu putem dormi.Sint nopti de cosmar pentru mine.Sufar.Pentru ca as vrea sa am o familie completa. Dar vad ca nu e posibil.Nu se potrivesc.Si tata o vede pe mama tinara si se teme. Dar ea nu are pe nimeni eu stiu de asta.Si el stie, dar se face a nu sti.Nustiu daca o sa ma obisnuiesc fara tata.Si in plus toata ziua pling ca imi este dor de iubitul meu pentru ca a trecut doar o saptamana decind nu mai e.

Toate sint pe capul meu.Imi vine sa ma fac emo, dar ma opreste mila fata de mama, ca deja nu mai poate, e distrusa, si sa ma vada emo e dea dreptul ingrozitor.Am nevoie de ajutor.

funda!

Mersi pentru atentie.

Răspuns Câştigător
| pinky_2278 a răspuns:

Imi este atat de mila de tine.cred ca e foarte greu ca parintii tai vor sa divorteze si ca mai ales iubitul trau a murit.habar n am cum sa te ajut.mi as dori sa te cunosc si mi ar placea sa ti ofer un loc tie si surorii tale in familia mea pentru ca eu nu stiu cum este sa ai parintii certati.Si vreau ca tu sa nu mai plangi pentru ca acolo unde este iubitul tau este mult mai bine decat in lumea asta groaznica.Papa:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

5 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Incearca sa nu te bagi in certurile parintilor. Nu cred ca poti face prea multe. Emo eu zic sa nu te faci. Nu se merita tongue Cat despre iubitul tau, imi pare rau. Tine-ti mintea ocupata, gaseste-ti un hobby, un sport ceva. Ai grija de surioara ta, si capul sus. Putea fi mai rau

| D3eaa a răspuns:

Hei.chiar imi pare rau pentru ce ti se intampla.incearca sa vorbesti cu tatal tau si spune-i ca are totusi o fata care inaca e mica si are nevoie si de tata nu doar de mama daca e adevarat ca mama ta nu il inseala. incearca sa i pui intrebari cum ar fi ca ''de ce ne'ati facut ca sa suferim? sau ceva de genu asta nu e din cauza varstei pentru ca matusa mea are 32 de ani si unchiul meu are 46 si se inteleg super bine ...nu mi se pare ceva normal sa lasi 2 fete far tata cat timp sunt la o anumita varsata.nu te'as sfatui sa te faci emo e ceva.''oribil''de distrugi degeaba. pentru ca daca te faci emo nu o sa se intample nimic ca nu cred ca o sa ti se faca pe plac si ai face mult mai multa suferinta.chiar imi pare rau.

| harciog a răspuns:

De obicei cind in sufletul unui om ramine un loc prin disparitia cuiva drag,sau a unui sentiment, omul respectiv incearca sa-si umple locul respectiv poate fara sa stie, e aproape instinctiv lucrul asta si atunci alege ce este la indemina fiecaruia; Viciul.Asa si taica-tu dar, din cite ai spus, nu cred ca locul gol in sufletul lui este lasat de sentimente ci de altceva care nu-l priveste decit pe el si numai pe el.E vorba ca isi constientizeaza neputinta. Neputinta lui a lasat locul gol si el incearca saracul sa-l umple cu alcool.Nu poti face nimic decit sa-i arunce cineva asta in fata cu putere.Sa-i arunce adevarul in fata oricit l-ar rani, pentru ca, de cele mai multe ori,"problemele noastre persista pentru ca nu le privim cu adevarat niciodata". Abia atunci ne trezim.

| MindExplode a răspuns:

Nu te face emo nu te ajuta cu nimic.Incearca sa vorbesti cu mama ta sau cu tatal tau intelege ei sufara la fel de mult.

| mamarutza12 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine, dar am o rugaminte, nu te fa emo. nu merita si vei regreta. nu uita, mereu o s-o ai pe sora ta, voi doua veti fi mereu impreuna, deci capul sus.