| Sweetyass a întrebat:

Unde sa merg la facultate, in Bucuresti sau in Cluj? De ce? Dau funda si orice vreti voi...

11 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Daca esti din Ardeal sau din apropiere, la Cluj. Nu se merita sa mergi la Bucuresti daca e mai departe, pentru ca poti sa faci o facultate cel putin la fel de buna si la Cluj.

| Sweetyass explică (pentru sublime89):

Nu sunt din Ardeal. sunt chiar din Bacau, Moldova. Sunt la mijloc...dar vreau sa merg intr-un oras frumos, unde se invata, unde am un viitor, unde e si distractie, unde-mi pot gasi prieteni adevarati, unde sunt oameni buni, unde facultatea arata cat de cat misto, unde pot face jurnalism in continuare. unde pot sa fac ce vreau si sa fie si un oras mare de renume. Deci?

| sublime89 a răspuns (pentru Sweetyass):

Eu iti recomand Clujul. Sunt sigur ca ti-ar placea mult. Iti poate oferi absolut tot din ceea ce ai scris ca-ti doresti.

| Sweetyass explică (pentru sublime89):

Uite..Eu vreau asa fac jurnalism. jurnalism inseamna media, comunicare, deschidere spre lume...deci oras mare. Mie frica ca Clujul sa nu fie prea inchis pentru mine si pentru ceea ce vreau sa fac. Intelegi?

| sublime89 a răspuns (pentru Sweetyass):

Nu e deloc prea inchis. E capitala Transilvaniei, e al doilea oras ca marime din tara, se afla intr-o regiune prospera a Romaniei, si are o atmosfera mai culta, mai europeana. Pe deasupra, nu e nici pe departe atat de agitat si haotic precum Bucurestiul. E un oras universitar destul de renumit in Europa, si sunt foarte multi studenti din Moldova acolo, atat din Romania cat si de peste Prut. Eu cred ca te-ai integra foarte bine acolo si ti-ar placea, mai ales ca vad ca zici ca te temi de lume multa si blocuri marihee hee Ti s-ar potrivi mai bine Clujul.

| Sweetyass explică (pentru sublime89):

E adevarat ca orasul e plin de emo, si rockeri si acestia pe care eu nu-i pot intelege? Sunt o persoana foarte deschisa si colorata.

| sublime89 a răspuns (pentru Sweetyass):

Orasul e plin de oameni deschisi si colorati, deci poti sa stai linistita ca o sa-ti gasesti multi prieteni si o sa te adaptezi perfect happy

| Sweetyass explică (pentru sublime89):

Super! Uite sper sa fie la fel de deschisi precum spui tu pentru ca de cateva luni incoace trimit mesaje, peste mesaje studentilor de la acea facultate, poate chiar si de la alta facultate din cluj si nu primesc raspunsuri. Si apoi chiar daca primesc cateva, apoi nu-mi mai raspund. Si sincer nu e vina mea. sunt la fel de draguta si in scris. Asa ca iti doresti sa-mi raspunzi la niste intrebari in particular. stai calm, sunt inofensiva. laughing

| LoveTenis a răspuns:

La Bucuresti toata lumea zice ca se invata cel mai bine dar acolo sunt cei mai nebuni profesorilaughing.Ma gandesc ca daca ai vrea sa te duci in Cluj te duci la Babeş-Bolyai si acolo este foarte tare si acolo o mers multi prieteni de ai parintilor mei inclusiv si ei si si Codin Sebastian Pop(Creativa Monkeyz).

| ovidiu2295 a răspuns:

Eu zic sa te duci la Bucuresti la facultate. Acolo ai tot ce iti doresti si poti face ceea ce vrei. Poti invata daca vrei, te poti distra, poti munci ect.

| Sweetyass explică (pentru ovidiu2295):

Da dar vezi tu eu sunt o fata foarte buna si draguta, si mi-e destul de teama de toata lumea aia peste tot, de toate blocurile alea. Eu sunt mai linistita. Dar nu ma intelege gresit. Vreau ca din facultatea aia sa pot face ceva, adica sa pot evolua in continuare in acelasi domeniu