| ralubruneta a întrebat:

Unde se da la photoshop pentru a face o caricatura? plzz. vreau raspunss. e urgent

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa deformezi formele, cand spui ca vrei o caricatura. Selecteaza "personajul" cu pen tool ("P") si apoi mergi la Edit-Transform. Acolo sunt mai mult optiuni prin care poti deforma personajul. Mai poti folosi si optiunea Bloat (Filter-Liquify-Bloat), pentru a "umfla" unele forme.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o functie automata pentru asa ceva, poti sa faci tu o caricatura daca "tragi" de colturile gurii sau ale ochilor etc, maresti capul, adaugi efecte etc. big grin