| Daysukki_4722 a întrebat:

Undeva în lumea vastă a internetului, există un site numit „Jigoku Tsushin" (mesajul iadului) care poate fi accesat doar la miezul nopţii. Când sunt postate blesteme pe acel site, Jigoku Shoujo (Fata Iadului) va apărea şi-l va trage pe răzbunător în infern. Astfel de zvonuri păreau să fie o doar o legendă care era crezută numai de copii, dar Jigoku Tsushin chiar exista.
Ai Enma se transformă în Jigoku Shoujo când blestemele sunt postate pe Jigoku Tsushin. Ea are puterea de a-l trage pe răzbunător în infern, dar există o condiţie.
„Blestemele, ca şi găinile, vin acasă ca să se odihnească. Şi sufletul tău va fi luat în infern, dar numai după ce îţi trăieşti viaţa. Depinde de tine!"
În ciuda faptului că este difuzat la miezul nopţii, în Japonia, Hell Girl înregistrează cote mari de audienţă. Voi credeti pin sa mentionez ca dupa ce am incercat siteul nu cel real al iadul am vazut-o in spatele meu pe ai enma doar o data de atunci nu am mai vajuto

7 răspunsuri:
| Tigrilă a răspuns:

Prietene tu dormi prea mult in Animelaughing te ia si dupa fata

| Newhere a răspuns:

Am gasit site-ul adevarat si, adevarat ca merge numai la 12 noaptea dar...eu nu m-as teme sa o vad pe Enma Ai. pentru ca, nu-ti poate face nimic, fizic...adica, nu te poate ataca sau, chestii din astea, si eu as fi vrut sa o vad :-| daca chiar spui adevarul dar, intr-un fel, mintea iti poate juca feste fara sa vrei.

| Fantasy a răspuns:

Multi care o incercat site-ul spun ca o vazut-o.nu stiu. poate cum va este dupa aia frica de ceea ce ati facut va face imaginatia feste.sau nu stiu. poate e real

| loveanime7043 a răspuns:

Am intrat si am simtit un fior puternic care mi-a patruns prin oase de cum am deschis site-ul.ma bucur ca nu am incercat la miezul noptii pentru ca mai mult ca sigur as fi vazut-o pe AI EMA!:-ss

| Aiami a răspuns:

Off si eu am incercat site-ul si am avut senzatia ca e cineva in spatele meu.A doua zi am avut senzatia ca se uita cineva la mine. Oare o fi fost Ai Enma?

| KameliaKq a răspuns:

Si eu am incercat sa intru pe site dar mi -a fost prea teama sa duc pana la capat ce incepusem
Nus daca era cel bun dar am simtit un fior pe sirea spinari simteam ca e real si se poate intampla as vrea sa acesez acum site ul dar mie cam teama

| Elena_7300 a răspuns:

Care e site-ul?:s[asa de curiozitateblushing]