| cristi10grei a întrebat:

Unele dintre intrebarile pe care le vei citi in lista de mai jos ar putea sa te ofenseze, sau sa te intrige sau sa te contrarieze. Altele ar putea sa declanseze fenomenul „AHA" in mintea ta!
Poate ca nu toate aceste intrebari sunt pentru tine, dar macar una dintre ele ar putea sa insemne foarte foarte mult pentru viitorul tau!
Motivul pentru care am creat aceasta lista de intrebari este simplu: in training sau coaching, cauza numarul unu a blocajelor de tot felul este lipsa claritatii scopului (lipsa directiei)
Ce iti place sa faci atat de mult, incat ai plati pentru asta?
Daca ai afla astazi ca mai ai de trait exact 5 ani, ce ai face incepand de maine?
Daca ai castiga un milion de euro neimpozabil, ai continua sa faci ce faci acum?
Peste 15 ani, ce ai vrea sa scrie pe prima pagina despre tine, in cel mai important ziar din tara? Care ar fi titlul articolului?
Ce vrei sa spuna prietenii tai despre tine la ceremonia ta funerara?
Dar pe piatra ta funerara ce vrei sa scrie despre tine?
Cand erai mic ce le raspundeai celor mari la intrebarea: Tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare?
Ce ai face daca ai sti absolut sigur, dincolo de orice dubiu, ca este imposibil sa esuezi?
Ce ai vrea sa le spuna copiii tai nepotilor tai despre tine?
Daca ai putea acum sa te proiectezi in viitor, in ultima zi a vietii tale si sa iti iei un interviu, care sunt trei intrebari pe care ti le-ai adresa

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

"Ce iti place sa faci atat de mult, incat ai plati pentru asta?"
Lucrurile pe care le-aș face cu atâta plăcere nu ar avea nicio legăură cu banii, ci cu sufletul și sinceritatea.

"Daca ai afla astazi ca mai ai de trait exact 5 ani, ce ai face incepand de maine?"
Mi-aș continua viața în următorii 4 ani exact la fel iar ultimul an mi l-aș aloca pentru cei apropiați mie, cei la care țin.

"Daca ai castiga un milion de euro neimpozabil, ai continua sa faci ce faci acum?"
Mi-aș achiziționa anumite lucruri, îți dai seama dar la facultate nu aș renunța pentru că vreau să ies om în viață nu numai cu bani ci și cu anumite cunoștințe și poate și de folos societății în care trăiesc(desigur aș putea fi de folos și cu acei bani, o parte din ei i-aș aloca pentru anumiți oameni sărmani)

"Peste 15 ani, ce ai vrea sa scrie pe prima pagina despre tine, in cel mai important ziar din tara? Care ar fi titlul articolului?"
Sincer nici nu ar fi important pentru mine să apar într-un ziar.

"Ce vrei sa spuna prietenii tai despre tine la ceremonia ta funerara?"
Ceea ce simt ei sincer să spună.

"Dar pe piatra ta funerara ce vrei sa scrie despre tine?"
Nu cred că o să optez eu pentru ceva să se scrie ci ca la celelalte morminte modeste sau ce vor vrea rudele.

"Cand erai mic ce le raspundeai celor mari la intrebarea: Tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare?"
Nu mai știu exact...Parcă am vrut să fiu și polițist, parcă și învățător sau profesor, ceva pe acolo. App mai ziceam în glumă că vreau să ajung președinte laughing

"Ce ai face daca ai sti absolut sigur, dincolo de orice dubiu, ca este imposibil sa esuezi?"
Păi foarte multe lucruri, aș profita de toate oportunitățile care mi se oferă.

"Ce ai vrea sa le spuna copiii tai nepotilor tai despre tine?"
Ce am făcut în viață mă definește, eu probabil le voi spune și ei vor trage concluziile.

"Daca ai putea acum sa te proiectezi in viitor, in ultima zi a vietii tale si sa iti iei un interviu, care sunt trei intrebari pe care ti le-ai adresa"
Cred că aș adresa doar una..."A meritat să lupți și să înduri lucrurile rele cu care viața te-a lovit?"

| AirănMeidăn a răspuns:

Ce iti place sa faci atat de mult, incat ai plati pentru asta?
-sa vorbesc cu cineva

Daca ai afla astazi ca mai ai de trait exact 5 ani, ce ai face incepand de maine?
-m-as lasa de scoala

Daca ai castiga un milion de euro neimpozabil, ai continua sa faci ce faci acum?
-deloc

Peste 15 ani, ce ai vrea sa scrie pe prima pagina despre tine, in cel mai important ziar din tara? Care ar fi titlul articolului?
-nimic

Ce vrei sa spuna prietenii tai despre tine la ceremonia ta funerara?
-ca eram o persoana draguta, ce altceva sa zica

Dar pe piatra ta funerara ce vrei sa scrie despre tine?
-rip

Cand erai mic ce le raspundeai celor mari la intrebarea: Tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare?
-invatatoare

Ce ai face daca ai sti absolut sigur, dincolo de orice dubiu, ca este imposibil sa esuezi?
-as spune unele lucruri, as merge in anumite locuri, n-as mai invata la scoala

Ce ai vrea sa le spuna copiii tai nepotilor tai despre tine?
-ca am pensie mica si sa nu se astepte sa le dau bani

Daca ai putea acum sa te proiectezi in viitor, in ultima zi a vietii tale si sa iti iei un interviu, care sunt trei intrebari pe care ti le-ai adresa
-ce regreti cel mai mult?
ar fi trebuit sa faci x sau y?
care au fost subiectele de la bac?

| cristi10grei explică (pentru AirănMeidăn):

Super tare aiea cu pensiea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. culmea, lucrurile de care am nevoie, nu pot fi cumpărate.
2. n-aș schimba nimic, mi-aș trăi restul vieții normal.
3. da
4. nu vreau să apar în ziar laughing
5. nu aș vrea să spună ceva anume, doar ceea ce simt.
6. ce mai contează? laughing
7. avocat rolling on the floor
8. aș încercawinking
9. adevărul.
10. doar una: fericită?

| cristi10grei explică (pentru anonim_4396):

Corect dar nu toti gandim asa, fie care vorm multe chesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca ai afla astazi ca mai ai de trait exact 5 ani, ce ai face incepand de maine? " sa vizitez lumea.

"Daca ai castiga un milion de euro neimpozabil, ai continua sa faci ce faci acum?" as deschide o afacere dea cei bani si ca mai sus, m-as duce sa vad lumea. o viata ai ce dracu, daca nici in asta nu ma bucur cand?

"Peste 15 ani, ce ai vrea sa scrie pe prima pagina despre tine, in cel mai important ziar din tara? Care ar fi titlul articolului?" nu ma doare pe mine de chestii de genul

"Ce vrei sa spuna prietenii tai despre tine la ceremonia ta funerara?" nu cred ca o sa am eu asa ceva vreodata

"Dar pe piatra ta funerara ce vrei sa scrie despre tine?" Unul a fost ca el.

"Tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare?" spuneam doar prostii, defpat nu aveam ceva in minte.

"Ce ai face daca ai sti absolut sigur, dincolo de orice dubiu, ca este imposibil sa esuezi?" sa ma duc la NASA sa merg pe luna laughing

"Ce ai vrea sa le spuna copiii tai nepotilor tai despre tine?" ar suna dubios daca as zice "adevarul"? sa le spuna cum am fost, nici in plus nimic in minus

Cred ca doar una. " S-a meritat sa treci prin toate rahaturile care ti le-a aruncat viata in fata sau mai bine iti trageai un glont in cap de mai de mult?"