| RuxandraBianca a întrebat:

Uneori imi vine sa rad cand vad atata prostie in lume, altadata imi vine sa plang, altadata ma enervez...ma daca esti prost ca noaptea macar stai in banca ta, taci din gura nu te mai da mare si tare, nu mai deschide gura, da cand vezi cate unu de mai face si ca toate alea si mai e si prost �. mda... uneori raman fara cuvinte. cred ca un singur lucru nu trece pe pamantul asta: prostia.
voi cunoasteti oamneni de genu?

6 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Prostia e nemuritoare, din pacate. Cunosc oameni de genul acesta, insa prefer sa evit compania lor pentru ca ma aduc in pragul delirului si pe mine. Prostia prin glume personale si total aiurite, mai mult gata sa starneasca discutii, prostia aia cu o aliura de "cocalar", prostia in sensul de lipsa a unui prag minim de cunostinte generale, prostia evidentiata prin gesturile total negandite... da sunt multe si din nefericire si mai multe exemple vii pe zi ce trece.
"Tot ce are inceput, are si un sfarsit" - sa aiba vreo aplicatie in prostie? Se va termina vreodata in mod categoric stupizenia si ipocrizia? Clar, nu. Intr-adevar avem oameni geniali printre noi, insa cine sa ii sustina cand suntem inconjurati de cimpanzei care in loc sa evolueze au involuat?
Cum sa nu existe prostie cand, pana la urma toti contribuim. Sa ne gandim putin. care e singura fiinta care isi distruge mediul? exact, omul!
Ca si exemple de oameni nu chiar dotati din punct de vedere intelectual ar fi cei care vorbesc despre altii ce esecuri au, fara a se gandi la stradania lor si poate si la faptul ca ei nu s-au implicat vreodata sau poate chiar au avut mai multe infrangeri decat cei in cauza. Ar mai fi eminentii elevi care incearca ei sa copieze la teste si se lauda 5 zile pana le aduce lucrarea si tot nota mica au luat...
Ce sa zic, acum incercam fiecare sa ne restrangem fata de persoanele lipsite de intelect insa ma gandesc... oare asa adunati, or fi mai prosti ca inainte? :O

| RuxandraBianca explică (pentru AnonimaOk):

Asa e...nu stiu ce reactii sa mai am cand vad astfel de oameni. sau "cocalari si pitipoance"-astia chiar definesc cuvantul prostie. dar asta e...ii evitam cat putem, daca ii vedem ca deschid gura ne acoperim urechile, daca ii vedem intoarcem privirea. asta e, cand esti prost e ca si cum ai fi bolnav mintal, nu e greu pentru tine, e greu pentru altii.

| AnonimaOk a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Complet adevarat, sunt satula de specimenele...
Pana la urma muzica aceea (daca macar poate fi numita muzica) intoxica intr-o oarecare masura creierul, gandirea personajelor devenite cocalari sau pitipoance... De unde atatea fite, figuri inutile, mai ales cand nu au un gram de intelect pur in ei? of, nu ma mai uimeste nimic in ziua de azi

| Voidwithin a răspuns:

Logic ca da sunt peste tot astfel de oameni nu ai cum sa ii schimb.
Pentru vremurile din ziua de azi sunt catalogati ca oameni normali.

| LordCroft a răspuns:

Mda... foarte profunda intrebarea ta chiar esti interesata de "prosti"?