| raMLesS a întrebat:

Uneori, in momente serioase/tensionate, incep sa rad fara motiv. Pur si simplu incep sa rad si nu ma pot abtine, ma bufneste cate o criza grava de ras si rad fara oprire. De exemplu am fost odata in tren cu un prieten, aveam un drum de 4 ore si trebuia sa ajungem neaparat undeva, s-a intamplat ceva pe drum si am intarziat cam 2 ore, dupa ce am pornit, cred ca am ras juma' de drum. O ora radeam, una faceam pauza, o ora radeam, alta pauza laughing. Rad asa ca prostu fara oprire si nu stiu ce sa mai fac, faza cu muscatul limbii, buzei, nu functioneaza. Se intampla sa rad asa, numai daca am un prieten bun cu mine, in rest nu prea am treaba. Dar cum sa controlez? Am incercat sa ma controlez, sa ma opresc, dar parca eram bagat in priza, nu mai puteam sa-mi controlez corpul laughing
Ceva sugestii? Ati patit la fel?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

E normal. Asa pateam si eu la ore laughing Aveam un prieten si coleg de banca si cand ma uitam eu la el si el la mine exact asa se intampla.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rade cu amortizorul la gura, mai incet. Cand ies cu un var ma face sa rad toata ziua chiar daca el nu face scheme ciudate, se poarta normal numai ca eu rad cand sant cu el, mi se pare comic.

| Adry05 a răspuns:

Mai pățesc și eu. în general când plânge cineva lângă mine uneori, îmi dă o stare așa inconfortabilă că am un râs nervos, dar nu râd în adevăratu sens al cuvântului, e tare ciudată chestia

| halogen001 a răspuns:

E un lucru normal si foarte bun ca dupa o perioada de tensiune sa apara automat o perioada vesela. Si mie mi se intampla la fel. Facand o analogie cu fenomenele mecanice, starea de tensiune e o stare care nu e normala, e in afara echilibrului si se intampla acelasi lucru care se intampla atunci cand dai drumul unui arc sau unui pendul care nu e in pozitia de echilibru si trece de pozitia de echilibru si ajunge in pozitia opusa happy

| raMLesS explică (pentru halogen001):

Https://www.youtube.com/watch?v=r_WDp9gyUXo
Am vazut clipul asta de 3 ori, e normal? Exact asa patesc si eu :))

| raMLesS explică (pentru halogen001):

Stiu ce zici. Eu aveam mai multi d-astia din pacate laughing

| halogen001 a răspuns (pentru raMLesS):

E normal. Asa pateam si eu la ore laughing Aveam un prieten si coleg de banca si cand ma uitam eu la el si el la mine exact asa se intampla.

| Whitesnake99 a răspuns:

Ras patologic. Cum avea si Joker. Nu stiu daca e exagerat, poate ar trebui sa te adresezi unui medic...Nu stiu...La psihiatre sau neurologie mai degraba, nici nu stiu la ce specialitate intra.