| ge0rgy a întrebat:

Untul de arahide ingrasa?

5 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Pai cica este mai multa grasime intr-un sandwich cu unt de arahide decat unul de la fast-food.Deci cred ca da.

| ge0rgy explică (pentru Nanami利):

Unde ai citit asta?

| Nanami利 a răspuns (pentru ge0rgy):

Am citit intr-un articol.

| Ivory a răspuns:

Pai eu nu cred ca ingrasa deoarece sunt si diete pentru slabit pe baza de unt de arahide. Sper ca te-am ajutat. :-*
P.S. daca vrei sa slabesti poti gasi aici dieta cu unt de arahide: http://dieta.ele.ro/Dieta_cu_unt_de_arahide_--a549.html. :-*

| CrissIoana a răspuns:

Buna!
Din moment ce untul de arahide contine zahar si tu il consumi cu paine, desigur ca ingrasa!
Intr-adevar, sunt diete cu unt de arahide, dar nu se consuma oricum.
Dimineata poate fi consumat intr-o cantitate regulata.
PS: intr-o dieta, evita painea