| Iuus a întrebat:

Unul din baietii din clasa mea imi spune pe mess mereu ca ma place, ca ma iubeste etc. Insa la scoala nu imi vorbete, ma evita, pur si simplu.
Ce ar trebui sa fac tinand cont ca si eu il plac, si as vrea sa fiu cu elbatting eyelashes? [ suntem amandoi clasa a 6a... daca vreti sa spuneti ca suntem prea mici nu va obositi]

5 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Buna Iuus,
Iubire exista mai la toate varstele. Chiar si la gradinita, ei bine nu e iubire in sensul adevarat, dar este iubire. Pai daca te iubea cu adevarat te baga in seama si la scoala, nu doar pe messenger. Asa poate oricine sa zica ca "Te plac..." etc. dar de fapt nici nu stie ce fel de persoana esti. Revenind la subiect, daca iti place de el, incearca sa ii arati. Daca si el te place, sigur o sa iti 'raspunda'.

Bafta.

| dicualex a răspuns:

Nu va inteleg, te place, il placi, ce mai asteptati frate? Invitatii?
Vorbeste cu el pe mess spune-i ca si tu il placi, dativa o intalnire la un suc, incercati sa vorbiti deschis fata in fata.
E si normal ca El pe mess are mai mult tupeu, ca multi baietii si ma rog si fete, poate el e mai timid, te-ai gandit la asta?

Deci daca si tu il placi, fa tu primul pas si insista pe faptul ca si el te place, chiar daca din cauza ca o fi timid te evita.

Succes Copii laughing

| anonimussssssss a răspuns:

Si lui ii place de tine dar totodata ii e rusine cu tine.deaia nu vorbeste cu tine la scoala

| Scliparici a răspuns:

Pai vorbeste cu el pe mess si intreaba-l dc la scoala te evita... poate ca este putin mai rusinos si ii e frica sa nu inceapa colegii vostrii cu tot felul de glume proaste.
dar totusi, ai grija sa nu faca el vreo gluma proasta cu tine si sa incerce doar sa vada daca tie iti place de el...am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare(oarecum) dar daca nu este asa si el te place cu adevarat, intreaba-l pe mess dc se poate cu tine asa la scoala si daca iti da un motiv bun... spune-i ca si u il placi etc!
sper ca te ajuta-i big grin

| Flavaaaa a răspuns:

.pai.el e pre timid daca nu iti zice in fata.straight face si te iubeste laughing? asta nu cred.pai dai semne ca si tu il placipuppy dog eyes