| anonim_4396 a întrebat:

Urăsc România! Urasc că am un tata care este de fiicare data violent cu mine când ii spun ceva ce am pe inimă. Urăsc cocalarii, tiganii. De ce nu sunt in India?
Mă refugiez in filme. mai ales in alea indiene. si ma emotioney foarte tare din cauza asta. deoarece Arjun(baiatu dragut din film) si Purvi (fata draguta). pana acum ei se urau si se certau mereu. iar acum s+au privit in ochi pentru cateva minute si am vayut ce este dragostea. Vreau sa fiu si eu in India sa cunosc pe cineva care sa ma cert zilniclaughing apoi sa ne indragostim unul de altul. Ce frumos este sa visezi, si stiu ca as vorbi parca as avea.20. de ani, dar eu m-am maturizat foarte devreme din cauza tatalui. puppy dog eyes La scoala nu am capacitatea de a invata. De ce? crying
Cate o data cred, ca Dumnezeu m-a creeat ca sa fac ceva foarte FOARTE maret in viata, ma simt atat de speciala, si ma rog la Dumnezeu mereu. Merg la Biserica mereu. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

happy daca te rogi mereu, invata sa nu mai urasti si atunci sufletul iti va fi mai usor!
poate chiar vei face ceva maret in viata, iar astea sunt incercarile grele peste care trebuie sa treci si sa nu te dai batuta!
stiu ca e greu, dar vei creste si vei avea grija sa iti faci o viata frumoasa, fara violenta si ura! nu mai este mult pana atunci, timpul trece foarte repede!
incearca sa te concentrezi la scoala, pune-ti ambitia sa ajungi departe si poate intr-o zi chiar sa vizitezi India!
hai, fruntea sus, burta pe carte si crezi in visele tale! happy
te pupicesc

8 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Da fuq?
Ok
1.Incearca sa iti gasesti creierul
2.Stii ca in India este mult mai greu de trait ca in Romania
3.Romania este una din cele mai frumoase tari din lume politicienii care o conduc au facut-o de ****
4.Peste 2-3 zile va veni weekend-ul stai frumos asculta niste muzica in pat relaxanta si gandeste-te la ce vrei sa faci asa de maret.
5.Pentru scoala nu stiu ce sa spun asta depinde de fiecare cu invatatu
6. Daca tatal tau te mai loveste sau asa ceva si ai urme pe corp du-te la protectia copilului si fa o plangere(si eu am avut aceeasi problema)dar fi atent ca tatal tau risca sa intre la puscarie si daca nu vor sa te primeasca bunicii matusa unchiul etc vei fi trimisa intr-un centru de plasament asta in caz ca nu vei sta cu mama ta
7.Continua sa te rogi la Dumnezeu
Bft!

| Azµre a răspuns:

Pui mâna pe carte înveți, lași biserica și uite așa o să te ridici sus și o să le dai la toți peste nas! Fi itare!

| prizeFTW a răspuns:

Eh.Pune mana pe carte, lasa rasismul filmele si astea.Creezi tu ceva foarte maret intre pubelele de gunoi dintre blocuri daca nu inveti...

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Esti un copil ratacit prin lume. Dar nu esti singur/a.
Astea sunt asteptarile tale? Sa traiesti in vise?
Mai bine ai grija de tine, pentru ca este timpul tau acum : sa te construiesti pe tine, si sa iti mobilezi interiorul. In limba romana : sa te educi. Citesti, inveti la scoala, inveti sa comunici cu familia si colegii. Chiar daca o sa te doara, si nu o sa-ti placa cateodata, dar iti va fi util in viata, si-ti sunt baza traiului tau de zi cu zi.
Lasa dreaqu telenovelele indiene. Nu ti-ai dat inca seama ca sunt fake-uri?
Te-am tzucat, si ai grija de tine.

| Mădălina279 a răspuns (pentru Stelutza1990):

De fapt am 14. Si mai lasati-va de comentariile astea stupide. *

| Mădălina279 a răspuns (pentru Stelutza1990):

Multumesc mult :**

| EdwardTeach a răspuns:

Nu-mi vine să cred că cineva de 12 ani sau cât ai tu crede în tot căcatul ăsta cu religia. Şi eu care credeam că generaţia voastră va fi una mai deşteapta. Uite un sfat: Dacă te rogi la Dumnezeu să te ajute să fii preşedinte de stat sau să găseşti iubirea eternă ar trebui să te uiţi în oglindă şi să te plesneşti până te trezeşti la realitate. Vrei ceva de la viaţă? Munceşte pentru asta. Învaţă, gândeşte, fii indiferentă şi o să ajungi departe. Lasă rasismul şi chestii de genul că nu fac bine nimănui. Pace.

| rapforlife a răspuns:

De fapt nu vorbesti ca cineva de 20 ani

dumnezeu? si te asculta?
mai bine ai crede in fortele proprii decat in el