| anonim_4396 a întrebat:

URGEENT AJUTOR. am incalzit niste apa intr o cana de tabla si cand am luat o de pe foc m am ars la un deget. mi s a strans pielea.repede remedii vaaa rog

3 răspunsuri:
| LukaVocaloid a răspuns:

Puneti niste albus de ou pe deget sau niste crema de galbenele si dua du-te la farmacie si cumparati niste spray pentru arsuri si niste crema am uitat cum se numeste dar era un tub alb micut cu rosu ma rog era ca sa nu-i ramana semn

| 7Mary7 a răspuns:

Poti pune iaurt pe arsura, dar apoi ar trebui sa iti iei ceva de la farmacie.

| mister1234 a răspuns:

Sare de bucatarie cea mai buna