| SportBoy a întrebat:

Am o problema!
Sa incep:
Un coleg de clasa isi bate joc in fiecare zi de mine! Chiar nu vrea sa ma lase in pace! De exemplu, intr-o zi in pauza mare mancam linistit si a venit el.Eu i-am spus sa plece in banca lui,iar raspunsul lui a fost "Nu vreau! Vreau sa-mi bat joc de tine!"! Eu dupa aia m-am enervat si am inceput sa-l fac tupeist,nerusinat etc. straight face El m-a facut fetita si a spus ca nici nu ma port ca un baiat! Dupa aia am inceput sa tip la el si iar am inceput sa-l fac tupeist! Dupa aia,el s-a dus la tabla,a luat buretele cu care stergem tabla, l-a stors in apa si dupa a venit la mine si mi-a dat cu buretele in fata! Un alt exemplu este ca la ora de sport, eram afara ca sa facem proba de rezistenta si el a trecut in fata mea.Eu i-am spus sa se duca unde ii e locul si el m-a strans de deget si aproape mi l-a luxat.Deci nu mai stiu ce sa fac! Eu l-am luat cu frumos,cu uratul,am tipat la el, l-am spus dirigintei, parintilor! Sunt disperat! Chiar nu mai stiu ce pot face!
Cum pot sa-l fac sa termine? Mentionez ca el e tupeist si cam rau de gura!
Ofer funda!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Asemenea atitudini nu sunt permise, iar dacă colegul tău continuă cu reacții sfidătoare și agresive, trebuie să afle că există pedepse clare în acest sens.
Dacă părinții tăi nu cunosc problema, e timpul să discuți cu ei deschis, să-i rogi să meargă la directorul instituției (dacă zici că diriginta a privit cu pasivitate totul), și să-l reclame (verbal și scris!) pe cel care te șicanează. Problema ta, doar așa, își va afla rezolvarea.

| sikra0604 a răspuns:

Directorul ar fi scapare, sau sa te duci cu parintii tai la ai lui