| anonim_4396 a întrebat:

*Urgent*

Buna TPU :*.

Am fost ieri la strand, si m-am ars rau pe picioare si umeri.
Aseara m-am dat cu otet si ulei de masline. Nu ma mai ustura asa de tare. decat cand ma misc in anumite pozitii, dar tot sunt super rosie. Cu ce as putea sa ma dau sa dispara roseala? si sa nu mi se exfolieze pielea dupa aceea... Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| Yasmii a răspuns:

Pai eu de obicei cand ma ard la soare...ma dau cu iaurt si imi trece happy

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in acest caz, exfolierea pielii este inevitabila, intotdeauna dupa ce pielea se inroseste apare asa-zisa jupuire.Dar, pentru a te proteja cand te duci data viitoare, da-te cu lotiune de protectie.Aceasta nu numai ca te apara de razele soarelui care iti fac pielea sa arate precum un ardei iute, ci si iti ofera un bronz frumos.Bye bye!:*

| 5a a răspuns:

Pielea ta dupa un timp o sa se decorjeasca, ori cum daca vrei sa scapi de usturimea pielii eu iti spun sa mergi la farmacie si sa ceri crema speciala pentru asa ceva!

| IcePhσeníx a răspuns:

Salut.
Am avut si eu acceasi problema ca si tine,(usturime, roşeaţă, etc), apoi am încercat o cremă cu ulei de peşte.Se cheamă NEOPREOL si o poţi găsii la farmacie.(O iei şi te ungi cu ea în zonele în care te ustură-menţionez că miroase cam urât din cauza uleiului de peşte laughing, dar te obişnuieşti).
Sper că ţi-am putut fi de ajutor.big grin
O zi bună.