| ßέßέ a întrebat:

So, am fost ieri la strand :p. Am stat cam 6 ore ( de pe la 12 - mare prostie, stiu! ) fara sa ma dau cu vreo crema cu protectie solara, doar cu ulei de masline. Eu avand pielea sensibila si foarte alba, bineinteles ca m`am inrosit exagerat >:" si ma ustura ca dracu' acum crying in fine. Cu ce as putea sa ma dau sa imi treaca usturimea in afara de creme dupa plaja? Ceva natural as prefera.batting eyelashes

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Anul trecut, cand am facut aceeasi prostie, am folosit un spray foarte buna, care imi dadea o senzatie de racoare. Cred, ca era pe baza de menta. Se gaseste la magazine de specialitate si farmacii. Dar ai putea sa folosesti si iaurt. Numai bine! Succes!winking

| sînziana24 a răspuns:

Buna intrebarea si foarte folositoare... pup s. t. a

P. S. data viitoare stai mai la umbra(gen sub umbrelalaughing )

| flory_5471 a răspuns:

Buna! Poti sa te dai cu iaurt, este un remediu foarte bun impotriva arsurilor solare. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te cu iaurt, senzatia de usturime se va reduce considerabil.Pe viitor evita sa stai la soare intre orele 12:00-16:00 si foloseste o crema cu factor de protectie 30+.