| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Cum se noteaza "bara de magneziu"? am o problema care zice asa: In 200g solutie de cupru, concentratie 10% se introduce o bara de magneziu. Care este masa cuprului depus?". Va rog frumooooos sa-mi spuneti ce e bara de magneziulaughing. Am cautat pe net si nu am gasit nimic concret.

Răspuns Câştigător
| IzAbElLa66 a răspuns:

Se noteaza Mg...mersi=200g c=10% si apoi scrii formulele si rezolvihappysper ca ti-am fost de foloshappyFunda?