| StefanyaKaty a întrebat:

URGENT! DAU FUNDA!
Cineva mi-a spart contul de Instagram și nu stiu cum sa aflu cine ii! Și nici nu pot sa îmi schimb parola pentru ca dacă vreau sa intru ma da afara automat! Ce sa fac? Cum pot sa aflu cine ii?

2 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Nu ai cum sa afli

| NonZarek a răspuns:

Asta e cam dificil, aici ai 2 solutii.
1. Faci pe detectivul si iei pas cu pas tot, ce ai facut, unde ai fost, cu cine ai vorbit deapre contul tau, cine tw a intrebat de el, etc etc. Si mergi pas cu pas pana afli cjne ti l a spart asta in caz ca e cineva apropiat, desii nu prea cred ca un hacker te a gasit pe tine victima ca ei de obicei ataca oameni celebri etc.
2. Cand ti a spart contul, ai primit un mesaj pe mail de la Instagram sub forma "Va ti conectat?" Si acolo trebuie sa scrie de unde s-a conectat sau de pe ce dispozitiv si ai cam sti cine sa zicem are acel dispozitiv cunoscut tie. Altfel nu ai cum sa afli ca ma gandesc ca nu ai skill uri de hacker incat sa ppti lua adresa ip si sa o cauti pe google. Succes