| omamamamahshsb a întrebat:

URGENT. imi poate spune cineva continuturile la matematica si romana pentru simularea cls 8 cea nationala care va fi pe 5, 6 februarie? si cum pot lua o nota mai mare la mate fara sa tocesc? nu ma prea pricep la mate, nu stiu de unde sa incep sa invat are carea un plan?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La matematica NU se toceste ci se rezolva zeci si sute de exercitii, ca numai asa ajungi s ainveti matematica, rezolvand!

| dullcat a răspuns:

Continuturile? Apuca-te de rezolvat variante si vei afla ce contine simularea.Gasesti mura in gura inclusiv pe internet.Incerca sa-ti aduni cheful si fa acest efort pentru binele tau, chiar nu este greu.Mult spor iti doresc.

| dullcat a răspuns:

Uite aici niste linkuri utile :

https://www.tpu.ro/......e-clasa-a/