| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 11a si deja incep sa invat si imi fac griji pentru bac. Matematica imi place, nu este cine stie ce(la matematica am sperante mari ca iau bac-ul), dar la romana sunt 0, nu stiu nimic, nu stiu sa fac nici partea 1. Ce sa fac la romana, ce sa fac? Ajutorrrrr. Vreau la simularea asta din a 11a sa iau macar 5 romana si 5 matematica (la mate dau M2).

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

In primul rand eu zic sa te concentrezi pe subeiectul I si II. Fa in fiecare zi cate 2 teste, uita-te la raspunsuri si vezi cum ar trebui completat. Iti va fi greu la inceput, dar dupa exercitiu te vei prinde. Enunturile seamana mai mereu, deci se vor repeta.

Cu subiectul I si II facut la perfectie poti lua nota 7.

3 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

Eu sunt fix invers laughing

| nirocino a răspuns:

O idee ar fi sa te uiti ce subiecte s-au dat anul trecut si cum au fost rezolvate, astfel vei prinde mai multa incredere.
Apoi sa incerci sa le rezolvi din nou cu manualul deschis, astfel va disparea orice presiune. Bafta!

| Raluca1902 a răspuns:

Totul consta in siguranta. Fi sigur pe tine, da-ti interesul si vei vedea ca vei reusi. Fi calm, nu stresat, sunt sigura ca vei reusii. Iti tin pumnii