| hellokittyalba a întrebat:

Urgent! M-am certat cu prietena mea cea mai buna si vreau sa ma impac cu ea dar nu vreau sa o iau asa direct! Vreau sa imi pun un status care sa o dea pe spate! Cine imi zice si imi place fundaPot fi si mai multe!

6 răspunsuri:
| simonamaria a răspuns:

Pai ce te face sa crezi ca va citit statusul? cel mai bien e sa fi direct lucrurile de genul nu duc la nimic bun, pot fi interpretate gresit.

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

1.Eu nu sunt persoana care iti va spune: "Langa mine va fi totul bine"... sunt persoana care iti va spune: "va fi si bine si rau dar eu mereu voi fi alaturi".
2.Un singur lucru regret:Mi-am suparat prietena!
3.Si cand crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!
(si numele).
4.
Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta ..si totusi ..nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.
5.
Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele...
6.
Mai bine să-i dezamăgesc pe cei care nu au încredere în mine, decît pe cei care au.
7. Pretuieste acum! dar nu peurma...
8.In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi.
9. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
10.Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

| Crisk a răspuns:

Tu mi-ai fost mereu alaturi, la bine si l-a greu asta inseamna ca-mi esti o prietena adevarata si in sufletul meu mereu vei fi cea mai bine prietena, orice situatie ar fi, orice s-ar intimpla tu pentru mine vei fi mereu cea mai buna prietena a mea! sper sa va impacati succes

| IuliaIulia32 a răspuns:

Poti pune asta:
-Provocare: care e cel/cea mai buna prietena. Raspunsul meu: (ex.) Julia
-Tocmai am citit cea mai fureroasa carte despre cineva care nu avea prieteni. Julia, mersi ca esti prietena mea!
-Julia, trebuie sa vorbesc cu tine! Te place un tippppppp!
Funda?

| Ioana3Ioana3 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa pui un status,ci e mai important sa redeveniti cele mai bune prietene! Dar daca tu vrei sa postezi un status, poti scrie ceva de genul:,,Prietenii adevarati raman, iar daca nu raman inseamna ca nici nu au fost! Eu sunt o prietena adevarata si voi ramane alaturi de persoanele pe care le indragesc, chiar daca ele nu raman!" si asa o poti da pe spate! Dar ca sa creasca sansele sa te impaci cu ea ai putea sa ii trimiti un mesaj pe mess in care sa ii spui ceva de genul :,,Buna!"(astepti sa iti raspunda),,Ce faci?" (si astepti sa iti raspunda) iar daca nu iti raspunde inseamna ca nu mai vrea sa mai fiti prietene ori ii e rusine sau frica sa vorbeasca despre greselile tale, greselile ei sau greselile voastre(depinde cine a gresit) iar daca iti raspunde inseamna ca vrea sa redeveniti cele mai bune prietene sau vrea sa iti reproseze! Apoi trebuie sa discutati calm, iar daca ati gresit amandoua in niciun caz sa nu spui cam asa:,, Am gresit amandoua dar cere-ti scuze ca sa imi cer si eu!" fiindca asta o va irita si o va deranja! Asa m-am impacat cu cea mai buna prietena a mea! Eu gresisem mai mult dar si ea a gresit putin! Dupa cearta mi-am cerut de multe ori scuze de la ea dar nu ma baga in seama! Deci daca vrei sa te bage in seama nu te duce in fata ei direct ( la scoala,pe strada, la liceu, la facultate etc...) ci scrie-i un mesaj! Deasemenea, ca sa ii arati ca tu inca o iubesti si o pretuiesti trimite-i o poza pe care sa scrie,, BFF" SAU,, BEST FRIENDS FOREVER" sau ceva de genul! Sper ca te-am ajutat! Fundita?