| TooNight a întrebat:

URGENTT! am folosit un tub de picatura(lipici) si mi-a cazut pe telefon! ecranul e plin de lipici! cum il pot indeparta?! va roog raspunsuri,si sfaturi, va implor!

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Indeparteaza cat mai mult din lipiciul uscat cu ajutorul unei raschete sau spatule. Sterge apoi cu o carpa imbibat in alcool. Limpezeste si sterge cu o carpa uscata.
Daca adezivul este PICATURA, devine foarte neplacut, plasticul este atacat in profunzime si decolorat, sterge locul afectat prin frecare usoara cu PUR de vase concentrat, apoi cu alcool isopropilenic(2+2). S-ar putea sa dea rezultate. Atentie sa nu intre lichide in interiorul telefonului
Si am inteles ca mai poti baga carcasa telefonului in congelator si apoi sa indepartezi lipiciul.
Imi pare rau dar atat am gasit sad. Succes happy

| TooNight explică (pentru blueheart):

Multumesc mult, am sa incerc.Pana acum l-am dat cu spirt, pe ecran, dar nu prea functioneaza.Am mai dat cu apa calda, dar iar nu functioneaza.Nu stiu ce sa fac.Sunt speriata, e telefon touch screen si doar am vrut sa-mi lipesc stiloul...bine ca nu mi-a sarit in ochi.

| blueheart a răspuns (pentru TooNight):

Incearca cu ce am gasit eu, poate ceva iti va fi folositor. happy

| TooNight explică (pentru blueheart):

Acum am fugit dupa un Pur. o SA INCERC. Oare functioneaza mai bine daca pun si apa calduta imbinata cu pur? thinking

| blueheart a răspuns (pentru TooNight):

Nu stiu, eu sper sa functioneze :*

5 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Daca e cu picatura, nu il mai poti indeparta. Si eu am cateva picaturi pe calculatorul de vreo 2 ani si nici acum nu s-a dus. Funda?