| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza sa merg la liceu, si m-am inscris la unul bun, dar elevii sunt de bani gata, multe fite, si droguri. Nu stiu cum as putea sa evit sa nu ajung ca ei, mai ales ca nu prea am incredere in mine. Si mi-e frica ca nu ma pot integra. Va rog mult, un sfat, mi-ar fi de mare ajutor! :*

2 răspunsuri:
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Trebuie sa gasesti pe cineva mai retras, mai cuminte, care sa nu fie de bani gata, sa nu aiba fite si sa nu se drogheze. Trebuie sa existe macar o persoana in tot liceul asa. Dar sa nu sa devii ca ei pentru ca iti strici viitorul. Succes! kiss

| Oliiitepupa a răspuns:

In primul si in primul rand trebuie sa ai vointa si sa nu te iei dupa ei.In al doilea rand trebuie sa gesesti pe cineva de incredre, in liceu, care sa nu fie ca toti ceilalti.Si ce daca toti sunt de bani gata, au fite si drogeaza? Asta nu inseamna ca tu nu trebuie sa mai inveti, sa incetezi sa te mai simti bine in pielea ta si sa te transformi intr-un mic monstrulet care mananca banii parintilor. Fereste`te de magari si "stricate"winking. Sper ca ti-am foast de folosbig grin