| verrati a întrebat:

Am si eu nevoie de niste ajutor 'psihic' ca sa ii spun asa.
Am trecut a 11-a si vreau sa ma mut la alt liceu din cauza ca nu imi place unde sunt. Problema este ca nu stiu cum ma voi adapta, unde vreau sa merg sunt mai multe fete iar aici mai multi baieti. Sunt si mai timid, dar nu stiu cum ma voi integra printre ei,increderea asta de sine... Sunt si mai timid, nu prea sociabil(doar dupa ce ajung sa cunosc).

3 răspunsuri:
| elyfel a răspuns:

Sfatul pe care ti l recomand ar fi sa nu te muti daca zici ca esti mai timid din fire.In general nu toata lumea se adaptează usor la un nou mediu, poate la tine va dura mai mult sau chiar nu ti va place. Daca tot vrei sa te muti indicat ar fi sa ai cateva cunostinte prin clasa din sălile vecine.Nu vad de ce sa te muti doar pentru ca acolo sunt mai multe fete.Ce castigi daca sunt fete si niciuna nu te baga in seama, se uita de sus, te insulta chiar.Se poate si varianta asta.Nu te astepta sa fii primit cu bratele deschise big grin.Scuze daca a fost cam dur ce am scris dar de cele mai multe ori asta e realitatea. Ceea ce vreau sa subliniez e ca nu o sa găsesti acolo câini cu covrigi in coada happy.E decizia ta, dar cel mai indicat ar fi sa ai cunostiibte amici pe acolo te va ajuta mai mult sa te integrezi. happy

| verrati explică (pentru elyfel):

Dar eu nu vreau sa ma mut ca sunt mai multe fete, vreau sa ma mut ca nu imi mai face placere sa stau aici.

| elyfel a răspuns (pentru verrati):

Atunci muta-te si ai rezolvat!